Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İlk Kayıp

Odontochelys

SKF Delisi
Git gel tanışıklık kurduğumuz bir petshop'tan akciğer enfeksiyonu taşıdığı şüphesiyle tedavi amaçlı aldığım 7 aylık red eared slider'ı bu sabah kaybettim.
Veterinerlik fakültesinden yeni mezun bir arkadaşın verdiği talimatlar doğrultusunda geçtiğimiz haftalarda dozunu hassas tartı ile ayarladığım toz doksisiklin ile oral antibiyotik tedavisine başlamıştım.Tedavi sonrasında düzelme belirtileri gözlemlediğimden sabahki tablo ile kısa süreli bir şok yaşadım.
Sanırım akciğer enfeksiyonu tedavi edilemeyecek kadar ilerlemişti.

Geriye turtle bank üzerindeki anısı kaldı.

mailto:/zmLnZ6.jpg

Cvp: İlk Kayıp

Üzüldüm ama doğanın kanunu bu. Canınız sağolsun. :(

Siz elinizden geleni yapmissiniz zaten, basiniz sagolsun

başın sağolsun. küçük hayvanlarda eğer başlangıç aşamasında değilse akciğer enfeksiyonundan kurtulması zor. bende bu şekilde bir tane kaybettim. ancak 6 ay kadar yaşatabildim. yağ depolama durumları olmadığı ve ilacı vücutları kaldıramadığı için sonuç müsbet olmuyor. halsizlik nedeniyle de büyük oranda boğularak ölüyorlar. düzelse dahi bünyeleri zayıf olduğu için tekrar nüksetmesi kolay oluyor. dikkatimi çeken şey ölmeye yakın son bir iki gün sağlammış gibi cana gelip ölüyorlar.

Alisarp' Alıntı:
Siz elinizden geleni yapmissiniz zaten, basiniz sagolsun

Dostlar sağ olsun

cem' Alıntı:
başın sağolsun. küçük hayvanlarda eğer başlangıç aşamasında değilse akciğer enfeksiyonundan kurtulması zor. bende bu şekilde bir tane kaybettim. ancak 6 ay kadar yaşatabildim. yağ depolama durumları olmadığı ve ilacı vücutları kaldıramadığı için sonuç müsbet olmuyor. halsizlik nedeniyle de büyük oranda boğularak ölüyorlar. düzelse dahi bünyeleri zayıf olduğu için tekrar nüksetmesi kolay oluyor. dikkatimi çeken şey ölmeye yakın son bir iki gün sağlammış gibi cana gelip ölüyorlar.

O sıralarda ne tür bir metabolizmik reaksiyon gösteriyorlar anlam veremedim.

Üzüldüm:( başınız sağolsun yapılabilecek herşeyi hassasiyetle yapmışsınız.

başınız sağolsun çok acı birşey ben bunlardan önce tam 7 tane kayıp verdim acını anlayabiliyorum :59:

asi kız' Alıntı:
başınız sağolsun çok acı birşey ben bunlardan önce tam 7 tane kayıp verdim acını anlayabiliyorum :59:

Sahiplik duygusunun yanında bir de hasta-doktor ilişkisi de vardı sanırım aramızda.Dolayısıyla hazmı zor oldu.

Başın sağ olsun. Her kayıp ayrı üzücü...

başınız sağolsun emre abininde dediği gibi her kayıp ayır bir hüzün ve acı...

Her ne kadar sessiz soguk bile olsalar insani kendilerine bagliyorlar gidince de çok üzüyorlar başiniz sagolsun

Bende kapluşumu akciğer enfeksiyonu yüzünden kaybettim ve yine turtle bankda idi. Veteriner şırıngada ilaç vermişti ama hiç yararı olmadı.

Başınız sağolsun

Peki ne zaman kaybettin ?

Geri