Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

imdat tembel tosbik

kenan38

Bronz 4 Üye
DÜZELTME
Kıymetli kaplumbağam yemlerini afiyetle yedikten sonra kayasında uyumaktan başka bir iş bilmiyor. Normal şartlar altında yüzmesi gereken kaplumbağam yatmayı yeğliyor.Zat-ı ali anca yemini suya atıttıktan sonra totoşunu kaldırıp zahmet edip gidip alıyor . Malum mevsimimiz kış. Kar yağıyor burada. Hasta olur diye korkmaktayım. Suyunun derecesini 30 dereceye ayarladım. Yoksa çok mu sıcak su ondan mı çekiniyor, yüzmek istemiyor olabilir kendileri ?

Lütfen mesajınızı düzenleyin.
Eğer hastalık durumu yoksa 28 derece idealdir.Yeterli alanı varsa yüzüyordur ya da bir hastalığı yoksa.

Normal su sıcaklığı 28 derecedir.Isıtıcınızı 28 dereceye ayarlayın.
Sonuç olarak normal sıcaklığın dışına çıkmak sadece özel durumlarda yapılır.

Ortalama 28 derecedir.Bu yüzden 28'e sabitleyin diyoruz.Yüzmek ıstemıyorsa kuru alana cıkar dınlenır.Merak etmeyın :)

tamam 28 yaptım :) Fazla hareket etmiyor. Kilo alacak diye korkuyorum . Kimse beğenmez sonra evde kalır mazallah :)

Kıymetli kaplumbağanıza düzgün bir beslenme programı yaparsanız kilo problemi yaşamaz.
Yeterli yüzme alanı varsa da bir problem çıkmaz.

Geri