Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Imzalarda bilgi paylasimi hakkinda

muhittin

Bronz 3 Üye
Arkadaslar imzalarmizda neden bilgi paylasimi yapmiyoruz. Her uye imzasina
Akvaryum boyutu
Isitici kac watt
Filtresi nedir
Kaolumbagasinin yasi cinsi
Gibi bilgileri paylassa birbirimize daha cok yardimci olur ve zamanla herkes bu bilgilere asina olmus olur

profil bilgilerine koysak kimse bakmaz. imzaya da koysak fazla yer kaplıyor. yorumlar çok oldu mu sayfalar uzuyor. ben imzası olanları dahi yer kaplayıp dikkat dağıttığı için profilden iptal ettim.

bu konuyla ilgili bir durumda soru sorulduktan sonra bu konuda detaylı bilgi verilirse sorun kalmaz. mesela kaplumbağası hasta olanlar elindeki ekipmanlar, yemler vb bilgi vermediği için iki yorumda bitecek mesele 15-20 yorumda haloluyor. çoğu kişi bunları yazmaz üstelik.

Cvp: Imzalarda bilgi paylasimi hakkinda

Cogu uye yazmaz diye birsey yok ki bazi forum sitelerinde bu tazr seyler yapiliyor
Hem birbirimizin neyi var biliriz hem de ne ekipman kullaniyorsunuz sorusunu sirmaktan kurtuluruz birazda diye dusundum tabi karar yoneticilerin

bu işten en muzdarip olan biziz. ama normal kimlik bilgilerini dahi yazmayanlar bunları hiç yazmaz. kimlik bilgileri derken bulunduğu şehir. inan böyle bir şey olsa dahi biz sormaya devam edeceğiz. ki sorsakta net cevap alamayacağız. çünkü eksikleri olduğunda şunu şunu yapmalısın; başka türlü sağlığına kavuşamaz diyeceğiz. yapmayacak. bunun yanında su ve kuru alan ısı değerleri gibi verilerle yapılan hataları o anda görebiliyoruz. mesela her şey tamken su değerlerinin olumsuzluğunu bulmak gibi. verdiği cevaplardan o anda yapılması gerekeni buluyoruz.

Ben sadece akvaryum boyutlari vr hayvan sayisi yazilir diye dusunmustum, guzelde olabilir bence

Bence uzun yazılmazsa fena fikir değil. Şehir konusuda bence önemli. Bilgilendirme amaçlı olabilir aslında, ama sorun olduğunda detay bilgi her zaman gerekecek tabiki. Hayvan sayısı ve akvaryum hacmi yeterli olur. Gerisi zaten her ihtimalde o anki durum için tekrar sorulacak.

Ama bilgi vermede olan eksiklik konusunda Cem e katılıyorum. Cımbızla kaf alır gibi tek tek sorduğumuz çok oluyor. Derdini anlatamayan derman bulamaz.

Bence oncelikle mobilden girince,profil bilgilerinin tam gorunmesi saglanabilir.Orada zaten kac kaplumbaga var vs yaziyor.Boylece gerek kalmaz ek is yukune.

Suan Cem'e baktim;uyelik,son ziyaret,statu ve postlar var sadece.

telefonda yer darlığı buna imkan vermiyor. telde en büyük sıkıntımız okunmamış mesajların birine baktığımızda o an iş çıktı bir kenara bıraktığında tel kapanınca tekrar girdiğimizde diğer okunmamış mesajlar kayboluyor. mecburen bilgisayara dönüyoruz. yinede şu anki hali öncekine nazaran güzel ve kullanışlı.

Profil bilgilerine neden bakılmasın ki cem abi böyle birşey profil bilgisine konulsa haber yapıp bir süre en üstte gözükse bir çok bilgiye sahip yada bilgi arayan insanlar görebilir ve ilgilenen çok olur zamanla zaten kullanılmaya başlar gerekli olduğu zaman profilden bakılabilir

onlar hayvanların yaşam alanı hakkında ve hasta olması durumunda gerekli yoksa başka bir işe yaramayacak. yani o kişi ile bilgi verecek kişi arasında dialog kurulmalı. sıcağı sıcağına bilgi alınmalı ki neticeye çabuk varılsın.

birde üye olmadan girenlerin konuyu takibi için herşey ilgili konu içinde verilmeli ki her yorumu sırayla okuyarak yapılması gerekenleri daha iyi anlasın.

BENCE, Bu konuda özverili davranacak üyelerin çok fazla olacağını zannetmiyorum. Özverili davrananlarıda zaten tanıyor olacağız kesin. Konu başlıklarını, yorumlardaki harf ve kelime hatalarını bile yöneticiler düzeltirken, hastalığa çözüm ararken sorulan sorulara bile tam bilgi verilmezken üye profilindeki bu bilgileri güncel tutmaya dikkat edileceğini sanmıyorum.
Cem'in söylediği gibi konuda geçen bilgiler son halleriyle konu içerisinde paylaşılmalı zaten aksi takdirde konu konu ayrılmasının takip edilmesinin bir anlamı kalmaz.
Şahsi olarak profillere istenilen bilgiler yazıkabilecek durumda zaten.

Geri