Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

inanılmaz birşey oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abdullahturtle

Bronz 4 Üye
Bugün kulucka bitme dönmemiydi ilk yumurtalar çatlamaya başladı Ve ilk çıkan yumurtadan iki başlı bir yavru çıktı önce ödüm patladı veterinere gittim kapanmıstı diger yavrular çok sağlıklı çiktidaha iki yumurta çatlamadı şimdi iki başlı yavruya ne yapayım bilmiyorum yardım edin foto nasıl gönderilyo anlatın göndereyim ........ :( :( :( :(   :(

RE: İNANILMAZ BİŞEY OLDU

www.hizliresim.com adresine yukleyip,forum yazan kisimda verilecek linki buraya kopyalayin.

Cvp: İNANILMAZ BİŞEY OLDU

önce sakin ol galiba genetik bozukluk yada yumurtada 2 yavru bir bedende birleşti ama çok garip

korkulacak birşey yok çiftbaşlı kaplumbağalardan çok var

RE: İNANILMAZ BİŞEY OLDU

Foto yollayamyrm yardım edin peki bu neden okustu bi hastalık mı öbür yavrularda böylemi olur nasıl tedavi ederim

tedavisi yok çiftbaslı yasicak, normal besleyin ömrü kısa olucak ama

kaplumbağalarda az da olsa genetik bozukluklar görülebiliyor. çift başta buna örnek yapacak bir şey yok. o şekilde yaşayacak. genetik kusurun çeşidine göre ömürlerinde kısalma gözlenebiliyor. kabuktaki genetik bozukluklar hayvanın hayatı için bir sorun teşkil etmiyor. ama diğer genetik bozukluklarda yaşama oranı düşük olabiliyor.

www.hizliresim.com üzerinden yükleme yapabilirsin forum yazan linki buradaki cevap kutucuğuna kopyalayıp gönderirsin.

örnek resimler var.
https://www.google.com.tr/search?q=double+headed+turtle&rlz=1C1GTPM_enTR567TR567&espv=2&biw=853&bih=421&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=H73kVPXiBoX4UpeSgNgD&ved=0CBoQsAQ

Bana inandırıcı gelmedi. Binlerce yavru arasında sadece birkaç tane çift başlı olabilir. Resim görmeden inanmak çok zor. Eğer gerçekse satın almak isterim .

Bildiğim kadarıyla çift başlılık diye birşey yok, yapışık tek yumurta ikizleri var.Ve hareket gibi işlevleri yöneten beyin olduğunu da biliyoruz ancak, genetik bozukluklar bir kalıp değildir.Yani hepsi birbirinden farklı fizyolojik bozukluklar gösterir.Eğer yaşam şartlarına uygun bir fizyolojiye sahip ise yine mevcut yeterliliğe göre uzunlukta yaşam sürdürebilirler.Ancak örnek vermek gerekirse çift başlı bir su kaplumbağası iki beyine sahiptir(genel olarak) diyebiliriz.Bu durumda hareketi ele alırsak çift kafaya ek olarak çift kol, çift ayak gibi eklem bozukluklarının haricinde iki beyinden birinin sağlıklı çalışmaması(beyin damarlarının eklemleri kontrol edememesi vs.) gibi bağlantılı durumları incelemek gerekir.Eğer iki beyinde sağlıklı çalışıyorsa ve iskelet yapısında boyun dışında bir bozukluk yok ise yönetim karmaşası yaşanır.Ve asıl önemli olan iç organlardır.Örneğin eğer normalden fazla ciğer varsa ve hayvan suda ise bu tehlikedir.Çünkü bir ciğer oksijeni harcadığında diğeri henüz harcamamışsa bir beyin yüzeye öbürü aksine hareket eder ve ölüm gerçekleşir.Bu hayvanlar doğuştan şanssızdırlar çünkü sağlıklı gelişim gösteremeyeceği için normalden daha kısa sürede ömrünü tamamlar.Çok uzun oldu sanki :) kısacası duruma göre değişir hocam.

Benim asıl merak ettiğim su kaplumbağalarında cinsiyet yumurtanın maruz kaldığı ısı miktarına bağlı ise acaba ikizlerin yapışık doğması da ortam ısısı ile ilgili olabilir mi?

ısı ile ilgili değil radyasyonla alakalı.bu şekilde kusurlu hayvan üretmek için yumurtaları yüksek radyasyona tutan üretim çiftlikleri var. önceki kuşak etkilenmese bile sonraki kuşakta bir arıza çıkabiliyor. bize yönelik olanda ise uv lambanın gücü ve mesafesinin iyi ayarlanmaması da bu probleme sebep olabiliyor.

doğa genetik kusurları elimine edip kaliteli olanı devam ettiriyor. sağlam olanlar kusurlu olanlar ile çiftleşmiyor. ciddi kusur olanlar fazla yaşamıyor vs.

Bakamayacak bir şey yok diğerleriyle aynı, hatta tam tersi daha da özveriyle bakarak sahip çıkmak gerekir. Yine bakamam diyorsan Sahiplendirme işlemi yapılabilir. resim paylaşma şansın var mı?

http://www.hizliresim.com <<<<<< bu siteye gir. Gözat seçeneğinden Resmi seç Upload yap. Linkler çıkacak. çıkan linklerden ''boards bbcode'' olanı kopyala ve buraya yapıştır. resim otomatik çıkacaktır. yorumu gönder

bende deniyorum şimdi sorun yoksa altta resim çıkacak.

mailto:/EVRRMZ.jpg

gördüğünüz gibi sitede resim paylaşmada sorun yok. ve gayet kolay.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri