Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İnternet sitesinden kaplumbağa almak

Heroface

Yeni Üye
Özel tür kaplumbağalar için forumlarda gezinirken Tropikcennet diye bir siteye rastladım. Örümcek, yılan her türlü hayvan var. Mail attım özel tür kaplumbağa da temin edebiliyorlarmış.Ama siteyi Google'da aratınca hiçbir şey çıkmıyor. Sizlere sormak istedim: Daha önce bu siteden alışveriş yapan oldu mu? Güvenilir olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
http://www.tropikcennet.com/

http://www.tropikcennet.com/index.php?route=information/contact

Yerleri Fenerbahçe imiş. Ben ilk kez duydum, ama araştırırım. Firma bana yakın. Tabi hafta sonunu bulur gitmem.

Sitesindeki kara kaplumbağası ciddi boyutlara ulaşıyor. Büyük bir bahçe gerekir.

Nasil temin ediyorlar onu da dusunelim bence
O hayvanlari dogalarindan koparip satiyorlarsa ki genelde boyle olur;cok ciddi acimasizlik
Her hayvan dogasinda kalmali diye dusunuyorum

SfBayyurt. Beslediğimiz reslerde doğadan alındı. Tabi bu demek olmuyor ki doğadan alınmasını destekliyorum. Sadece belilrtmek istedim.
Bende bir ara bakmıştım fakat bu siteyi hiç göremedim..
Her şey uygun olsa bile ulaşım nasıl olucak orası önemli. Kargo vs bayağı zor kaplumbağalar için. Ama araştırmak lazım nerden temin edildiğini nasıl ulaşım sağlanacağını vs.

Shafck evet resler de dogalarindan kopariliyor
Fakat zaten cogumuz bu gercegi bilmeden bi anlik hevesle kaplus almadik mi;
Sonrasinda bilinclendik, ekipman kurduk;sahiplenmeye yoneldik..
Yani hata yaptik ama telafi de etmeye calistik..
Benim kastettigim bi timsahi bi surungeni sirf hobi ugruna evde beslemektir..
Yazik iste simdi cizgili dere kaplumbagasi turu tehdit altinda
Sirf para ugruna; cok uzucu:(

Cvp: İnternet sitesinden kaplumbağa almak

Hayır RES ler çiftlik üretimi ve bir çok hayvan çiftliklerden ithal ediliyor. Doğadan toplama olamaz. Tabi kötü niyetli çiftlikler doğadan da ek olarak çalıp çiftlik üretimi diyebilir. Genede denetlemelerin özellikle ABD de sıkı olduğunu belirtmek isterim.

RES ler uzakdoğudaki çiftliklerden de fazlaca gelmekte. Ancak derseniz uzakdoğuda doğadan toplamaya karşı yasalar zayıftır, RES ler orada doğada ürüyorsa zaten toplanmasında sakınca yok. Ana vatanı Amerika olan bu hayvanlar ülkemizde ve Avrupa da doğaya bırakılanlarla istilacı tür olmaya başlamıştır. Bu yerel türler içinde tehlikedir. Bu sebeple bu konuda rahat olabilirsiniz.

Firmaya gelirsek belirttiği sürüngenler doğamıza ait olmayıp ithal canlılardır. Bu sebeple belgeli ve çiftlik üretimidir görüşündeyim.

Abi bu is sonucta amerikada dogaldan toplayip orda ureterek baslamis sonra orda yasalar satimi yasaklayinca ortadoguya ihrac etmisler ama sunadaki RES ler ciftlik uretimi tabiki
Bende firmanin dogadan topliyacagini zannetmem

Cvp: İnternet sitesinden kaplumbağa almak

Orası kesin Ali Sarp. İlk olarak doğadan alındıkları tüm evde bakılan hayvanlar için geçerli.

Geri