Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Işık

umutsahin

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar akvaryumdaki ışıklandırma sisteminin kapluşların hareketlenmesinde etkisi olurmu ? almadan önce biraz karanlıktıda :Tongue::D:D

Cvp: Işık

Işığı kapattığım zaman direk uyku moduna geçiyor benim kapluşlar. Muhakkak bir miktar etkisi vardır.

benimkiler hep uyuyodu da demekki etkisi var takar takmaz canlandılar resmen :D:D

Kapluşlar çok garip, ben bazen deniyorum ışığı 1dakikalığına kapatıyorum hen kuru alana çıkıp gözlerini kapatıp uyuyor, sonra ışığı açıyorum hemen uyanıp suya atlıyor :D

benimkler daha kuru alana cıkmadılar neredeyse 2 gün olmasına rağmen spor lambamda var ama çıkmıyorlar anlamadım inş alışır yemi kuru alanda yediriyim diyorum çıkmıyor korkuyo herhalde :S

Siz odada yokken çıkarlar. Benim küçük kapluşum iki yıldır bende. Hala ben yanındayken kuru alana çıkmaya korkuyor :)

Benimki benden hiç korkmuyor.Birden odaya giriyorum umrunda olmuyor, benim yanımdayken de çok rahatlıkla kuru alana çıkıyor.Hepimizin söylediklerine bakarsak anlayacağımız tek şey var, oda her kapluş aynı değil :D

Geri