Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuğunda beyazlıklar var

esra_kaçak

Yeni Üye
Merhaba kaplumbağamın kabuğunda beyaz lekeler var bunlar nasil gecer daha 7 aylik sadece karides veriyorum. Mantar ilaci kullaniyorum ama gecmedi ne onerirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Foruma hoşgeldiniz.

Kaplumbağanın kabuğunun kuru yerde resmini çekin.

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa..

Isıtma lambası ve su ısıtıcı var mı?

Su ısıtıcısı var akvaryum var hava filtresi var 5 santim kadar

Ekli dosyalar

• 16865076158046785398062448448683.jpg
    16865076158046785398062448448683.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 15
Hayvanda mantar yok. Plaka açılmalarına bağlı matlaşma ve altında bir miktar kireç tortusu var. Plakalar atılana kadar bu görüntü gitmez.

Mantar ilacını mantar olsa dahi kullanmayın. Ağızdan zararlı hayvan temas edebilir.

Isıtma lambası alacaksınız. Hayvan hem ısınacak hemde kabuğunu kurutarak biolojik oluşumların önüne geçecek. Ayrıca plakalar ısı altında gerilip açılır.

Bu konuda bilgi verdim. Lamba zaruri olması gereken ekipmandır. Knitex marka mandallı lamba uygun.

Hayvan 7 aylıksa 5 cm boy ufak sayılır. Akvaryum ölçüsü ve su oranı yeterince var mı?

Boyca uzunluk yüzerek gelişmesini, derinlik akciğer gelişimini yani nefes tutabilme kapasitesini artırır.

Kullandığınız yemler ne marka?

Geri