Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı derecesi

Qeswirt

Altın 5 Üye
Arkadaşlar yiğenim benden 2 yaş küçük
Ve 2 kaplumbağa almış 2side 3 cm boyundalar

sera yem almış kuru alan almış filtre almış 25W ısıtıcı almış spott lamba almış.
fakat akvaryum almamış
25 litrelik saklama kabında bakıyor
ve 15 litrelik alanını doldurmuş

ama çokta güzel olmuş kaplumbağaları rahaatca dolaşabiliyor
onun interneti olmadığı için ben ona bilgi verdim. ekipmanlarını tamamladı.

25W ısıtıcıyıda 29 dereceye getirmiş
ben çok olur dedim. sonuçta 15 litre çok ısınır :S

ben 50 watlık kullanıyorum akvaryumumda 29 dereceye ayarlıyorum 28 oluyor

yiğenim 15 litreye 25W ısıtıcıyı kaç dereceye ayarlamalı acaba?

Cvp: Isıtıcı derecesi

25W Düşük geldi bana 29 ancak ısıtır gibisinden 28 yapsın gene de.

Fark etmez. Isıtıcının gücü yettiği sürece ayarladığınız sıcaklığa getirir. 25 watt ısıtıcı da 15 litrei hayli hayli ısıtır. Ancak yine de 28C dereceye sabitlerseniz iyi olabilir. Benim ki 28'de örneğin ama bu soğuklarda 27'ye kadar ısıtıyor..

27-28 dereceye getirirse ideal sıcaklık yakalanabilir. 15 litreye 29 derece ayarı biraz fazla...

En sağlamı 3-4TL ye bir tane vantuzlu derece hediye edin ona, oradan takip etsin sıcaklığı :) Isıtıcıların ayarları markadan markaya çok değişiyor.

Tamam söyleyeceğim teşekkürler hepinize...+rep
derecede alır yarın söylerim ona :)...

Ben 60 litrelik akvaryumuma 25w ısırıcı kullanıyorum hayette akvaryumun sıcaklığı 27 derece ama ısıtıcı 30 derecede ayarlı. :)

Benim de 100w 70 litre akvaryumum.28dereceye ayarlıyorum 27 derece gösteriyor.Isıtıcının markası ile alakasi da var bu işin.Bence 29 derece normal.Genç kaplumbagalar için olabilicek birşey :)

Geri