Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı ile ilgili problem

fıstıkx

Bronz 4 Üye
Merhabalar :)

Bugün paludaryumuma bir ısıtıcı aldım güzel bir şekilde monte ettim 22 dereceye ayarladım suyu, kaplumbağam henüz çok küçük paludaryumumda çok fazla büyük değil.

Asıl sorularım ;

1- Paludaryumumun boyutuna göre suyun ısısı çok mu fazla ?

2-Isıtıcıyı kurdum 22 dereceye ayarladım ama hala su ısınmadı ortalama kaç dakika yada saatte su ısınır ?

3- Kaplumbağam çoğunlukla suda vakit geçiriyor kuru alana fazla çıkmıyor bu normalmi ?

CEVAPLAYANLARA TEŞEKKÜR EDERİM ^^

Cvp: Isıtıcı ile ilgili problem

bildigim kadarıyla 22 derece dusuk bi ısı 28 derece ideal kaplumbaganız kuru alana kolay kolay cıkmaz kuru alanıda bır lamba yardımıyla ısıtmalısınız zamanla o kendısı cıkacaktır kuru alana akvaryumun ıcıne bı derece koymanızda yarar var 28-30 arası yavrular için ideal kuru alanda 30-33 derece olmalı

1- Su fazlasıyla SOĞUK
2- Isıtıcı 28 derece olmak zorunda.
3- Kuru alanda bir ısıtıcı lambası olmadan çıkmazlar.

Kuru alanında 60 W lambası var :) Suyuda 28 derece yaptım sağolun :)

Kuru alanda lamba var ise sadece alışamamıştır.
Hayırlı olsun :)

Sanırım öyle :) Teşekkür ederim zaten su şimdi ısınmaya başladı :D

Anlasilan cok sabirsiz birisiniz :)
Gerekli uygun ortamlari artik ayarlamissiniz, geriye sabredip beklemek kaliyor :)

Yalniz bir de UVB lamba koyarsaniz daha da saglikli olur...

kuru alanın ışıgı her zaman acık olması gerekıyor değil mi ?

Gün döngüsünü taklit edeceği şekilde 8-12 saat arası açık kalması uygundur.

Ayrıca kendini suda daha gövende hissediyordur. Siz yokken kuru alana (eğer lamba gerekli ısıyı sağlıyorsa) çıkacaktır. Bu sebeple bir süre kuru alana çıkışı göremeyebilirsiniz.

Geri