Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor ve ters dönmüş olarak buldum

Elfomumi

Yeni Üye
Merhaba,forumları okuyordum ama yeni üye oldum,bir dişi bir de erkek diye aldığım 2 su kaplumbağam var ve yaklaşık 1 buçuk yıldır aynı akvaryumdalar.Erkek olan dişiden daha iri gidiyor,yedikleri yem bitince farklı bir yem aldım onu yemediler,arada kıyma ve balık verdim sevdikleri yemi buluncaya kadar,şimdi o yemi de yemiyorlar,iri olan kuru karides yiyor(normalde yediğinden çok çok az)ama dişi olan hiç bir şey yemiyor ve artık kıyma balık da dahil hiç bir şey yemiyor(yaklaşık 3gün oldu)ve bu sabah suda ters dönmüş kafasını kol ve bacaklarını da kabuğuna çekmiş şekilde buldum,hemen elime aldım normale döndü,ama hala yemiyor,hareketleri normal,halsiz değil,akvaryumda yeterli ısıtma yok(hiç olmadı ama hiç böyle sorun yaşamadık)aldığımızda çok küçüklerdi,o zaman bile hiç hastalanmadılar(bu arada 60*60*35 bir akvaryum oluşturuyorum filtre ve ekipman tavsiyesine de ihtiyacım var)tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum

Foruma hoşgeldiniz.

Kabuk boyları kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Akvaryumu aldınız mı? Almadıysanız yada sipariş verdiyseniz iptal edin. Akvaryum düz dikdörtgen olmalı. Kare akvaryumlar kullanışlı değil.

Kabuk boyları biri 8cm diğeri 10 cm(kafa ve kuyruk hariç)ama aldığımızda ikisi de minicik ve aynı boydaydı.akvaryumu sipariş ettik dağıtımda bugün gelecek,forumda gördüğüm yazışmalardan reptivit aldım ama ağızlarını açmıyorlar ben de dudaklarının etrafına sürdüm dün ve bugün,hala hiç bir şey yemiyorlar(günlerdir dün ilk defa iki minik kurtçuk yediler o kadar-vitamin vermeden önce yediler)kabuklarında soyulmalar başladı,büyük olanın daha belirgin bu soyulma.akvaryumu internetten aldım ve başka alternatif de göremedim,üst katı rampalı bi model,ısıtıcı ve filtreden de anlamıyorum herkes başka bi şey söylüyor

Akvaryum gelince su yüksekliği ile en boy ölçüsünü yazın su ısıtıcıya ve filtreye bakalım. Kuru alanın rampa üstüne yakın hesaplayın.

Hayvanlar büyükmüş akvaryum yeterli gelir umarım.

Isıtıcı lamba konusunu burada yazdım. İnceleyip alın.

Vitamini bu hafta günde ikişer damla sürün. Bu iştah açıp kırgınlığı alır.

Günde bir öğün vereceksiniz. İkisi de 8 cm kabuk boyu üstü.

Geri