Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı Kablosu

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar ıstıcı kablosunun suyun içinde olması bir problem yaratır mı?

Cvp: Isıtıcı Kablosu

Bazı markalarda ısıtıcı tamamen suyun içinde bazı markalarda da ayarlama yeri ve kablosu dışarda kalıyor. Bu konuda bir bilginiz yoksa ısıtıcı markanızı söylerseniz belki biz yardımcı olabiliriz :)
Büyük kaplumbagaların kabloyu ıssırarak zarar vermemesi için plastik bir boruyu kesip kabloyu içinden geçirerek akvaryuma sabitlendiğini okumuştum

Isıtıcının markası LifeTech Aqua Center.

Sizin için araştırdım ama tamamını suyun içinde tutanda var tutmayanda
Kullanma talimatında akvaryuma dik olarak yerleştirdikten sonra minimum water level ibaresinin altına düşmeyecek ölçüde su seviyesinin olması gerektiği yazıyor

Ben 1 senedir tamamen suyun dibinde yatay olarak kullanıyorum bir sorun olmadı acaba dik olarak mı yerleştiriyim?

dik yerleftirip yerleştirmemek markaya göre değişir. Örneğin roxin markasını ister yatay kullanın ister dik. Ama eheim markasnı dik ve kafa kısmı dışarca kullanmak zorundasınız yoksa su alma ihtimali var (eheimi yatay kullananlarda var bir ara araştır mıştım. Sorun olmadığını söylüyorlar.)

markanızı yazarsanız yardımcı oluruz :)

bir de en sağlıklı kalibrasyon ayaerları dik konumda iken yapılıyor yatay koyduğunuz da su sıcaklığını bir kaç derece değişik ısıtıyor.

Bir de sanırım su almasıyla beraber yatay ya da dik kullanılması resiztansını etkiliyor. Yani ısıtıcı dik kullanılması gerekirken yatay kullanılınca sıcaklığı doğru algılamıyor..

Isıtıcının markası LifeTech Aqua Center 100W

Geri