Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı kaç dereceye düşünce çalışıyor ?

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar ısıtıcım 27,5 dereceye düşünce çalışıp 28 yapıp kapanıyor sizde durum nasıl ?

Cvp: Isıtıcı kaç dereceye düşünce çalışıyor ?

Sürekli çalışıp - kapanmasından dolayı ısıtıcı zarar görmeyecekse bence iyi bir durum.Su sıcaklığı sürekli aynı seviyede kalmış olur. :)

Yok ben sizde hangi dereceye düşünce çalışıyor diye sormuştum :)

Özür dilerim anlamamışım :). Bende derece yok 28 de durduğunu biliyorum ama kaçta çalıştığını bilmiyorum :)

Gayet normal. Isıtıcıların kalitesine göre değişebilir. geceleri mesela 27de çalışabilir 28 yapmadan kapanabilir. +/- 1 C derece normaldir.

1 derece normalmiş demek sizin kaçta çalışıyor gündüzleri kontrol ettinizmi emin bey :)

Benimki 27'ye yaklaştığında çalışıyor, 28'e az kala kapanıyor genelde. Ancak sıcak havalarda 28'i buluyordu :) Kışın çalışma aralığının biraz düşmesi normal herkes aynı sorunu yaşıyor. Ancak Eheim Jager gibi kaliteli ısıtıcılarda bu etki biraz daha minimalize oluyor. :)

Anladım emin bey içim rahatladı :) ben hep 27.9 a düşünce çalışıp 28 yaptığını sanıyordum ilerde 300 litre akvaryumuma geçince eheim jager ve eheim dış filtre alacağım :)

Ben termometreye ne zaman baksam (hergün ortalama 3-4 defa bakıyorum) hep 28 derecede duruyor.
Sanırım çok hassas bir ısıtıcı :)

Geri