Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı kırılmış

anonim09

Bronz 5 Üye
Dün akvaryumun içine bir baktım şöyle büyükçe bir cam parçası var. Hemen çıkardım hayvanı sudan. Isıtıcıya bir baktım kırılmış. Zaten fotoğrafını atmıştım. Yan durduğu için mi oldu. Hayvan 1 gündür ısıtıcısız. Acil sağlam ve yatay durabilen ısıtıcı lazım. Nereden bulabilirim?

Smart marka ısıtıcılar kalitesizdir. Yan durduğu için olmuş olabilir bunların herhangi bir koruması olmadığından dolayı tam batırdığımızda içerisine su, hava alır ve cam patlar. Akvaryumu incelersiniz cam parçası kalmasın içerisinde.

Tetra ht, jbl protemp, eheim thermo control ve eheim thermo preset gibi ısıtıcılar yan yatabiliyor ve tam batabiliyor. İçlerinden en dayanıklıları eheim thermo preset ve jbl protemp. Bunların etrafında plastik koruma olduğu için kırılması imkansızlaşıyor. Diğer ısıtıcılar ise yan yatabilip tam batabiliyor. İçlerinden en uygunu sanırım tetra ht.

Roxin çelik ısıtıcı petshoplarda bulunabilir fakat internette satılmıyor. Bu ısıtıcı camdan değil çelikten oluşuyor.

Petshoplardan direkt olarak gidip alabilirsiniz ama internetten almanız daha ucuza gelecektir. Kaplumbağanın yaz ayında 3-4 gün ısıtıcısız kalması sorun olmaz ama sonrasında geceleri düşen sıcaklıklar nedeniyle hasta olabilir sonuçta hava bir gün 30 derecenin üzerinde bir gün yağmurlu ve soğuk oluyor.

Böyle bir durumda suya el değmeden evvel fişleri çıkarmak gerekiyor aksi halde suda akım olması durumunda çarpar.

Kalitesi düşük ısıtıcılar hava aldığında teller korlaşır ve tüp içi ısı artar. Cam kalitesi düşük olduğu için camın tavı bozulur ve patlar.

Kalanı emre belirtmiş. Önerdiği markalar uygun ısıtıcılar.

Dün akvaryumun içine bir baktım şöyle büyükçe bir cam parçası var. Hemen çıkardım hayvanı sudan. Isıtıcıya bir baktım kırılmış. Zaten fotoğrafını atmıştım. Yan durduğu için mi oldu. Hayvan 1 gündür ısıtıcısız. Acil sağlam ve yatay durabilen ısıtıcı lazım. Nereden bulabilirim?
Merhaba, bizim de kırmızı yanaklı bir su kaplumbağamız var. Geçen yılın sonunda ısıtıcısı bozuldu. Biraz araştırıp almamaya karar verdik. Gerçekten de kışı gayet iyi geçirdi. Hava da ısındığı için almanıza gerek yok diye düşünüyorum. Biraz deneyip suyun sıcaklığını parmağınız ile kontrol edin. Bir süre sonra alışıyorlar. Bizimkinde öyle oldu en azından.

Yazın en soğuk hal sabaha doğru olur. Su 26 derece altına düşmüyor ise ısıtıcı kullanmaya gerek yoktur.

Ama kışın gerekli. Kuru alanda ısıtıcı lamba ile su arası ısı farkı çok olmamalı. Hayvan bir şekilde üşütüp akciğer enfeksiyonuna yakalanırsa tedavisi uğraştırır. Su çok soğuk olursa suya inmek istemez. Standard düzeyde su 28 derece kuru alan 32 derece olacak.

Geri