Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Genel durumu iyi mi

Atyxah

Gümüş 5 Üye
kuru alanda kalınca çekilmiş fotoğraflar. hayvan 4.5cm kuru alanda ışık altında durunca da böyle oluyor rengi. yemesinde davranışlarında felan bir sıkıntı yok gibi.

Ekli dosyalar

• IMG_20230916_175107.jpg
    IMG_20230916_175107.jpg
    573.7 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20230916_175102.jpg
    IMG_20230916_175102.jpg
    592.9 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20230916_165702.jpg
    IMG_20230916_165702.jpg
    399.5 KB · Görüntüleme: 23
1. fotoğraf tam kuru hali 2. fotoğraf ıslandıktan birkaç dakika sonraki hali 3. fotoğraf da tam kuru hali

Eski plakaları atılınca orjinal rengi ortaya çıkar. Onun harici bir sıkıntı gözükmüyor.

Hayvan yaşına göre ufak kalmış. 8-9 cm kabuk boyu civarı olmalıydı. Yine de çok yaşlı değil. Uygun sistemde yaşaması bu açığı kapar. Büyüme potasına girince büyüme hızı artar.

Hayvan yaşına göre ufak kalmış. 8-9 cm kabuk boyu civarı olmalıydı. Yine de çok yaşlı değil. Uygun sistemde yaşaması bu açığı kapar. Büyüme potasına girince büyüme hızı artar.
pardon ben aldığımdan bu yana 4.5 aydan çok az daha daha fazla süre geçmiş o zamanki hali de böyleydi kaç cm bilmiyorum öncesinde de kaç ay yaşadıysa artık ama 1 yıl felan olmamış 6 7 ay en fazla diye tahmin ediyorum siz daha iyi bilirsiniz aldığım yer 3 aylık felandır demişti alırken
Screenshot_2023-09-18-20-28-16-667_com.google.android.apps.photos.jpg

Göbek bağı izi varsa 3 aylık civarıdır. 4 cm boyu sonrası göbek bağı izi kaybolur.

Hayvan boyca uzun olmasa da kabukları kalınlaşır. Petshopta hayvanlar hemen uzamasın diye aç bırakırlar. Bundan dolayı boy uzamaz ama kabuk emsallerine göre kalınlaşır.

Göbek bağı izi varsa 3 aylık civarıdır. 4 cm boyu sonrası göbek bağı izi kaybolur.

Hayvan boyca uzun olmasa da kabukları kalınlaşır. Petshopta hayvanlar hemen uzamasın diye aç bırakırlar. Bundan dolayı boy uzamaz ama kabuk emsallerine göre kalınlaşır.
şuan 4.5cm boyutunda. cevapladığınız görseldeki 4.5 ay önceki hali. 6-7 aylık için düşünürsek 4.5cm boy iyi mi yoksa zayıf mı gelişmiştir

O aldığınız zamankini soruyorum. Öyle ise hayvan aldığınızda normal boyundadır. Göbekbağı izi yoktuysa hayvan daha yaşlı olabilir.

Bu zamana gelirsek ve 6-7 ay geçmişse hayvan ufak kalmış. Hastalık görmemişse yada gensel kusur yoksa, ayda ortalama 0.5-1 cm arası uzarlar. Sistem en üst nokta ve çeşitli yemlerle ölçüsünden fazla beslenen hayvanlarda boy biraz daha hızlı uzar ama bu da sağlıklı değildir.

Geri