Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Koyun eti yerler mı

.Alice.

Bronz 4 Üye
Başka bir yerde kaldığım için kaplumbağaları büyük bir leğene koymak zorunda kaldım lambası , kuru alanı ,filtresi ve ısıtıcısı var. Fakat kaldıkları odaya sürekli girip çıkılıyor ve küçük kuzenim sık sık bakmak istiyor. Esinti olmamasına dikkat ediyorum ve kuzenim bakarken yanında duruyorum yani eline almıyor. Sanırım stres oldular yedikleri yemin yarısını yiyorlar, küçük olan bugün dajanadan bir tane yedi bıraktı (Dediğiniz gibi akvaryumda yedirmeye çalıştım evdeyken ama küçük olan yemedi büyük olan kapta yemeye alıştı o da birkaç tane aldı sonra suyun dibine çöktü yemler akvaryum çok kirlenmeye başladı bende tekrar kapta beslemeye başladım) kıyma vermeyi düşündüm ama sadece koyun eti varmış verirsem zararı olur mu?

Eti bıçakla kıyıp kıyma gibi yumuşatıp birkaç dakika kaynatıp verin. Yağsız tarafından yiyecekleri oranda ufak birşey olsun.

Yem zamanı odaya girmeyin kimse olmazsa rahatlarlar.

Geri