Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

esnedi

Mantar su sıcaklığı ile alakalı değildir. İyice sterilize edilmeyen birşey konduğunda bulaşır.

Mantar nem ister kuru ortamda yaşayamaz. Isıtma lambasının bir etkisi de budur. Kabuk kuruduğunda üzerinde biolojik oluşumlar barınamaz.
yani mantar olsa bile ısıtıcı lamba sayesinde ortadan kaybolur mu?

Plaka üstünde ise ıslak diş fırçasına tuz döküp fırçalayarak çıkarırız. İçine işlemiş ise ısıtma lambası ile kurutarak çoğalmasını önler izole ederiz ta ki plaka açılıp atılana kadar. Ama suda mantar bakterileri aktiftir. Hayvan iyileşince akvaryumu komple yıkayıp steril ederiz. Ayrıca sudaki mantar için metilen mavisi de etkilidir. Bu süreçte onu da suya damlatırız. Yalnız balıklardaki gibi fazla değil. Hayvanları sarhoş eder. Bu hayvanlar akciğer solunumu yapıyor.

Plaka üstünde ise ıslak diş fırçasına tuz döküp fırçalayarak çıkarırız. İçine işlemiş ise ısıtma lambası ile kurutarak çoğalmasını önler izole ederiz ta ki plaka açılıp atılana kadar. Ama suda mantar bakterileri aktiftir. Hayvan iyileşince akvaryumu komple yıkayıp steril ederiz. Ayrıca sudaki mantar için metilen mavisi de etkilidir. Bu süreçte onu da suya damlatırız. Yalnız balıklardaki gibi fazla değil. Hayvanları sarhoş eder. Bu hayvanlar akciğer solunumu yapıyor.
metilen mavisini nerden bulabilirim ve kaç damla damlatacağım? bu arada hayvanda mantar olduğunu nasıl anlarım benim kaplumbağanın kabuğu baya beyaz oldu ve kabuğu karalaşmaya başladı.

@Toprak Dediğimin neyi aksi çıkmış acaba? Sana doğruluğundan emin olduğum bilgilerle yardımcı oluyorum ama cem bey olur dedi diyip inatlaşıyorsun. Zaten sen yanlış anlattığın icin cem bey de yanlış anlamış. Sana dediklerim kesinlikle doğru. MEVCUT LAMBANI HAYVANIN DOKUNAMAYACAGI YUKSEKLIGE CIKAR dedim cem bey böyle dedi diyorsun. FILTRENIN DEBISI COK YUKSEK HAYVANI RAHATSİZ EDER dedim @cem bey böyle dedi diyorsun. @cem benim söylediklerimin aynısını söyledi. Sen hala neden inatlasiyorsun anlamıyorum??

Son düzenleme:
Ayrıca o lamba sicaklik vermez kendi ısınır sadece. Cem bey bunu da soyledi. Mandallı masa lambasi alacaksın. Ampul akkor flamanlı ampul olacak 40W alabilirsin. Bu ampul yıllardır hayvan ısıtmak için kullanılır en geleneksel ve ucuz yontem bu. Lamba yuksekligi ilk 30dk da 32 dereceye getirecek yukseklikte olacak. Yine hayvanın temas edemeyeceği yükseklikte olması lazim.

Florasan lamba belki ilk temas ettiginde yakmaz ama kısa süre temas halinde kalirsa yakabilir.

Dostum floresan dedigin sey ates gibi yanan bisey degil hafif ısınıyor. hayvanı yakmaz insanlar bunu suyun icine sokuyir su isinsin diye hayvan ordada tenas ediyor isitici lamba degil bu

Boyle taktim dokunamiyor karasinin ustunde olmadigi icin dokunmaya calisiyo ama basaramiyo

Ekli dosyalar

• 20230627_101306.jpg
    20230627_101306.jpg
    908 KB · Görüntüleme: 8
arkadaşlar aquatic marka diye aldım sunsun marka geldi şuan şoktayım. yani normal modeli mi böyle anlamadım.

Alıcı ile iletişim kur. Yanlış ürün göndermişsiniz diye.

Aldığın sitede bununla ilgili bir konu varsa orada da bilgi ver. Sakın kullanma kutusunu açma.

Birde resmini çek bakayım uygun mu. Gücü debisi nedir bilgi ver.

Arkadaşlar kargo ile gelen ürünleri kargo elemanının yanında açıp kontrol edin. Bozuk, kırık yada böyle farklı marka olabilir.

Hemen tutanak tutturup iade edin. Yenisini yada yoksa parasını iade ederler.
satıcıyla konuştum aquatic sunsunun markasıymış yeni kutusunda sunsun yazıyormuş zaten ürün fotoğraftakinin aynısı.

Alıcı ile iletişim kur. Yanlış ürün göndermişsiniz diye.

Aldığın sitede bununla ilgili bir konu varsa orada da bilgi ver. Sakın kullanma kutusunu açma.

Birde resmini çek bakayım uygun mu. Gücü debisi nedir bilgi ver.

Arkadaşlar kargo ile gelen ürünleri kargo elemanının yanında açıp kontrol edin. Bozuk, kırık yada böyle farklı marka olabilir.

Hemen tutanak tutturup iade edin. Yenisini yada yoksa parasını iade ederler.
telefonum bozuk şu anda resim çekemiyorum maalesef. yani kaplumbağa önüne geçtiğinde savruluyor musluğuyla kıstığım halde. onun için bir problem yaratır mı bilmiyorum ama temizliği güzel gibi.

Arka camın köşesine yapıştırıp su akışını ön cama çevir. Cama vurunca şiddet azalır.

Geri