Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı önerileriniz

pıtırım

Altın 3 Üye
arkadaşlar bugün 3. ısıtıcıyı da çatlatmayı başardık malesef..
yeni ısıtıcı almam gerekiyor ve dayanıklı birşey istiyorum önerileriniz nelerdir?
(not: şu anda amcamdan ödünç istediğim ısıtıcıyla duruyorlar ama acilen kendi ısıtıcımızı almalıyız amcamın daha önce bir ısıtıcısını patlattım aynı şeyi yaşamak istemiyorum)

şimdiden teşekkrler..

Cvp: ısıtıcı önerileriniz

Acaba ısıtıcıyı suyun dışında bırakıyor olabilir misiniz?Yoksa kapluşlarınız mı kırıyor ısıtıcıyı.Ben ısıtıcı olarak tetra ht 50 kullanıyorum ve çok kaliteli ama biraz tuzlu.

ben su değişimi yaparken kırıyorum kapluşlara zarar gelmiyor

Hande hanım cam olarak alacaksanız Eheim Jager' leri alabilirsiniz, camları kalınmış ama biraz pahalıdır. Onun yerine çelik ısıtıcı alırsanız kırılmanın her türlü önüne geçersiniz. Ben roxin marka çelik ısıtıcı kullandım aldığım zaman arızalı çıktı değiştirttim ürünü oda 1 ay sonra arıza verdi sinirlendim içini söktüm çöpe attım. Bu yüzden çelik alacaksanız roxin önermiyorum. Veya benim bahtsızlığımdır.

Ben de çelik ısıtıcıları önerebilirim. Bu arada su değişimi yaparken ısıtıcıyı 15 dakikada öncede prizden çekmek gerekir ki sıcaklık değişimi camı çatlatmasın. Ben 1 yıldır toxinin camını kullanıyorum akvaryumun içinde süreklediler kaç defa sudan çıkmadığı sürece kolay kolay çatlamaz.

Bir de sanıyorum sizde filtre yoktu o yüzden bütün suyu değiştiriyorsunuz. Bu esnada çelik ısıtıcı alsanız bile arızalanma riski büyük. O yüzden ısıtıcıyı 15-20 dakika önceden mutlaka prizden çekmelisiniz Hande Hanım..

Eheim jagerlerin kullanma kılavuzunda dik kullanın diye yazıyor. (gerçi ben yatay kullanıyorum sıkıntı çıkmadı.)
Demek istediğim: ısıtıcıyı dik kullanabilecekseniz Eheim jager alın. Eheim'in uzunluğu diğer ısıtıcılara göre çok daha uzun.

eminemre' Alıntı:
Ben de çelik ısıtıcıları önerebilirim. Bu arada su değişimi yaparken ısıtıcıyı 15 dakikada öncede prizden çekmek gerekir ki sıcaklık değişimi camı çatlatmasın. Ben 1 yıldır toxinin camını kullanıyorum akvaryumun içinde süreklediler kaç defa sudan çıkmadığı sürece kolay kolay çatlamaz.

Bir de sanıyorum sizde filtre yoktu o yüzden bütün suyu değiştiriyorsunuz. Bu esnada çelik ısıtıcı alsanız bile arızalanma riski büyük. O yüzden ısıtıcıyı 15-20 dakika önceden mutlaka prizden çekmelisiniz Hande Hanım..

Emin bey zaten daha önceden fişten çekiyorum ama şanssızlık... takarken kardeşim çatlattı.. geçen seferde taş çarpmışta yanı ısıdan kaynaklı değil.
ben çelik almak istiyorum onda önerebilecekleriniz nelerdir?

kerberos' Alıntı:
Hande hanım cam olarak alacaksanız Eheim Jager' leri alabilirsiniz, camları kalınmış ama biraz pahalıdır. Onun yerine çelik ısıtıcı alırsanız kırılmanın her türlü önüne geçersiniz. Ben roxin marka çelik ısıtıcı kullandım aldığım zaman arızalı çıktı değiştirttim ürünü oda 1 ay sonra arıza verdi sinirlendim içini söktüm çöpe attım. Bu yüzden çelik alacaksanız roxin önermiyorum. Veya benim bahtsızlığımdır.

benim çatlayan ısıtıcım roxinin cam ısıtıcısıydı arıza vermedi ama zaten fazlada kullanamadım onu.. cam çatlamasından bıktığım için çelik alayım diyorum ömürlük olsun.

nameste108' Alıntı:
Eheim jagerlerin kullanma kılavuzunda dik kullanın diye yazıyor. (gerçi ben yatay kullanıyorum sıkıntı çıkmadı.)
Demek istediğim: ısıtıcıyı dik kullanabilecekseniz Eheim jager alın. Eheim'in uzunluğu diğer ısıtıcılara göre çok daha uzun.

akvaryumum yüksek değil malesef yatay kllanıyorum.

Eheim Jager ı ben bir senedir kullanıyorum ve kaplumbağalar çizik bile atamadı. Gerçekten dayanıklı bir ısıtıcı. Roxin in cam ısıtısıcısını benimkiler paramparça etti camı gerçekten incecik. Çelik olanlarını bilemeyeceğim. Size önerim Eheim almanız. Eheim pahalı geliyorsa da JBL alabilirsiniz. Hiç JBL kullanmadım ama JBL nin ısıtıcıları koruyucu kafesli oluyorlar.

Ben sana AQUAEL Easy Heater tavsiye ederim.
Ben kullaniyorum, memnunum. Hic bir tehlikesi yok, tamamen plastik.
1886.jpg

PriveT' Alıntı:
Ben sana AQUAEL Easy Heater tavsiye ederim.
Ben kullaniyorum, memnunum. Hic bir tehlikesi yok, tamamen plastik.
1886.jpg

Fiyatı hakkında bilgi verir misiniz? :)

50 - 60 lira arası bir şey olması lazım, internet fiyatı olarak.
Bende çalışma performansını merak ediyorum, kaç derece sıcaklık düştükten sonra tekrar devreye giriyor ısıtıcı mesela :)

Geri