Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı sorunu

Ya suya tam batırılan ısıtıcının yarısını dışarıda bıraktınız,ya tam tersi,yada dediğiniz gibi hayvan çarptı.Benimkilerde kavga ettikten sonra ısıtıcı 2 parçaydı :)

Ben bir kısmı suyun dışında kalan ısıtıcılara güvenmiyorum.Üst tarafında ki cam aşırı ısınıp alt taraf daha serin olduğu için patlamalar oluyor.Atman ın tamamı suya sokulabilen ısıtıcısından aldım.Yatay olarak koydum.Bundan önce ki ısıtıcımıda aynı şekilde 5 sene kullanmıştım.
Kaplumbağaların çarpmasıyla kırılmış olması zor sanki.Eğer akvaryumun içinde kaya falan varsa kapluşlar onunla kırmış olabilir.

Sadece derece ayarlanabilen kısmı dışarıdaydı. Bana da çarpmaları sonucu kırılması zor geliyor çünkü daha yavrular. Öyle büyük bir kayada yok. Şimdi taktığım ısıtıcıyı tamamen suya soktum. En yakın zamanda sağlam bir Çin malı olmayan bir ısıtıcı almayı düşünüyorum.

Sera nın korumalı ısıtıcıları çok güzel tavsiye ederim.Ama fiyat olarak epey pahalı.

ısıtıcı alacağım ama Zibidi'me bişi olur diye korkuyorum :(

Bu ısıtıcı hakkında ne düşünüyorsunuz. Bana mantıklı geldi.

mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=30121

O ısıtıcıya o kadar para verceğinize bence bir de buna bakın :)
mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=4543

Bunun koruma haznesi var.Geçenlerde buradan bir arkadaşa aldık harika bir ısıtıcı gerçekten.Derece sapmıyor ve kaplumbağaların yanma şansı falanda yok.Benden tavsiyesi.Elimde olan ısıtıcıyı satıp önümüzde ki ay bende bundan alacağım ;)

Olabilir aslında sonuçta kaliteli marka. Ama bu kadar para verdiğim zaman ömürlük götürmesi lazım. :)

Ben 5 sene bir uzak doğu markasını kullandıysam bu çok uzun zaman iş görür gibi geliyor :D

mevcut ısıtıcım için mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=26279 bunu almayı planlıyorum anlatılanlardan sonra :) roxin 50 watt ısıtıcısını kullanıyorum 28 dereceye ayarladım ama 2gündür 26-27 arası duruyor :D kaliteli değil tabi olsun o kadar :) :)

Öyle oluyuyolar benimki olabildiğince suya batık ama benim ısıtıcı iyi bir ısıtıcı ayarlanabiliyor 25 tl satın aldım ama 25w yazıyo az gibi geldi. Eğer ısıtıcınızın yeriyle fazla oynarsanız kapatmadan o zaman da elinizde patlar arkadaşım oynarken patlattı ısıtıcı çalıştıramıyor korkudan kaloriferin yanına koydu akvaryumu: D

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

incubus' Alıntı:
mevcut ısıtıcım için mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=26279 bunu almayı planlıyorum anlatılanlardan sonra :) roxin 50 watt ısıtıcısını kullanıyorum 28 dereceye ayarladım ama 2gündür 26-27 arası duruyor :D kaliteli değil tabi olsun o kadar :) :)
Eğer alırsanız burada kullanımını paylaşırsanız sevinirim.Ben almaya cesaret edememiştim.:)
Isıtıcının boyutuna uymaz diye almamıştım.

zencefil' Alıntı:
Eğer alırsanız burada kullanımını paylaşırsanız sevinirim.Ben almaya cesaret edememiştim.:)
Isıtıcının boyutuna uymaz diye almamıştım.
Tabi ki paylaşırım :) Toplam uzunluk 41,5 cm yazıyor. Daha mı uzun ısıtıcınız?

Ben 25 wattlık roxin kullanıyorum.Yetiyor zaten akvaryum küçük.Hiç başka ısıtıcı kullanmadım .İlk akvaryumlu hayvanım iki ay önce aldığım Ispanak çünkü.:)

Isıtıcının boyundan emin değilim.Atman BT 100w kullanıyorum şu anda.Önümüzde ki ay sera 100 w'ı olacak :)

Ben ''odysse'' bir 50w ısıtıcı kullanıyorum.Markası pek tanıdık değil ama memnunum.Ben onu küçük akvaryum için almıştım ama büyük akvaryuma geçince biraz küçük kaldı ben de sera 100w almayı düşünüyorum.Yeni almadan önce eskiyi ne yapabilirim?

Geri