Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Kardesime normal boyutlarda bir akvaryum aldım.İçinde 4 tane ciklet besliyoruz.Isıtıcımızda bir problem var herhalde
Isıtıcımın markası LAISIDE HS-L200W 25lira pazarlıkla 20tl aldım.
Isıtıcı akvaryuma tam tamına uyuyor.Isıtıcınn basının birazı herhalde suyun dısında kalacakmıs.bende öyle yaptım ama ısıtıcıda bir sorun var herhalde ,
Fişe takıyorum 1 dk falan yanıyor sonra kapanıyor.Akvaryumda derecede var halen daha istenilen sıcaklığa ulasmamıs.Simdi biraz zaman geçti 5dk falan halen calısıyor.
Isıtıcıda ne gibi bir problem olabilir?_
Isıtıcım kalitelimidir_?
Bİrde pahalıya mı almısım?
Termometreyle kontrol ediyorum.Su suan 23derecede ama 27 dereceye cıkmadan kapanıyor.Sonra tekrar acılıyor bu normal mi?

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

İnternette de 25tl civarı piyasası, 20 ye iyi almışsınız kalite olarak da fena değil gibi görünüyor umarım uzun yıllar kullanırsınız. Endişe etmeyin termostatlı olduğu için sürekli çalışmazlar zaten, en az 1-2 saat alır suyu istenen sıcaklığa getirmesi, hemen 5 dakikada istediğiniz dereceye getiremez tabi ki. Su miktarınız da fazlaysa daha da uzun süre alabilir suyun istediğiniz dereceye gelmesi. İnternette ısıtıcınızın tamamen su içine daldırabileceği yazıyor ama kutusunda baş kısmını dışarda bırakmanız yazıyorsa öyle yapın. Isıtıcı da hiç bir problem yok yani, 1-2 saate kadar su istenilen dereceye gelir, umarım balıkları su soğukken koymamışsınızdır akvaryuma.

Kutusunda tamamen sokun yazıyor ama aldığım adam bana üstüne basa basa gösterdi nereye kadar su alacağını.

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Açılıp kapanması normal su soğuk da olsa sürekli çalışmaz zaten. Kutusunda tamamen suya daldırabilceği yazıyorsa tamamen suya koyabilirsiniz.

Geri