Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı

RE: ISITICI

Yapar. Plastik kısımda hava alırsa ve içine su girerse veya tüp çatlar yada kırılırsa yine çarpar. Eheim jbl gibi kaliteli ısıtıcılar sağlamdır. Yine de bu tip durumlara karşı güvenlik korumaları vardır. Alt markalarda bu sistem yoktur. Dik konumlandırmalılarda üst kısımdaki çizgi altına su inmemelidir. Cam kısım su içinde olmalı.

Isıtıcıda yazdığım sebeplerden biri varsa kullanma bir daha

Cvp: RE: ISITICI

Ben almayı düşünüyorum ama ailem kızıyor.
Elektrik çarpar diye
Sizce suyu başka ne tür şekillerde ısıtabilirim?

Başka türlü ısıtılmaz. Suyun mutlaka sabit ısıda olması esastır. Isı farkı olan suda hayvan sürekli adapte etme yoluyla enerji harcayacağı için bünye zayıflar hastalanma riski artar.

Dediğim gibi ısıtıcı su içinde durduğu müddetçe bir sorun olmaz. Çalışırken hava teması olmasın. Tüp bir anda ısınır ve camın tavı bozularak çatlar yada patlar.

Roxin yada rubio marka çelik ısıtıcı kullanabilirsin metal olduğu için kırılma riski olmaz. Artık kışa girdik hayvanın hastalanmaması için bu gerekli. Ama bu gereksinimleri karşılayamayacaksan sahiplendirmen en doğrusu olacak. Büyüdükçe maliyetlerde paralel oranda artacaktır.

Ben çok şükür maddiyata sahibim.
Benim korkum hayvanı elektrik çarpıp öldürmesiydi.
Peki bu çelik ısıtıcların bir riski var mıdır?

Maddi açıdan sıkıntı yok ise direk ya jbl protemp ya da tetra proline ısıtıcı al. Her ikisi de tam batar.

Bu konuda bakım ile ilgili detaylı bilgi mevcut. Aklına takılan olursa yine sorabilirsin.
mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Kap

Su kaplumbağamı 6 litrelik bir suda besliyorum çıkması için taşı var , zemin için çakılı var.
Ben bu suya 50 watt'lık bir ısıtcı takabilir miyim?

Tetra

http://www.hepsiburada.com/tetra-tetra-proline-50w-kirilmaz-isitici-pm-ptan402188990

cem bu ısıtıcı hakkında ne düşüyorsun?

RE: Tetra

Önerdiğim ısıtıcılardan biri bu zaten. Bu ve jbl protempten yana sıkıntın olmaz. Yalnız hayvan büyük ise ömürlük akvaryuma geçip alman daha iyi olur. Çöp olmasın sonra diğer ekipmanlar tamam mı ?

Cvp: RE: Tetra

cem' Alıntı:
Önerdiğim ısıtıcılardan biri bu zaten. Bu ve jbl protempten yana sıkıntın olmaz. Yalnız hayvan büyük ise ömürlük akvaryuma geçip alman daha iyi olur. Çöp olmasın sonra diğer ekipmanlar tamam mı ?

hayvan 14-15 cm
hayvanın bir de
50x30x25 ' lik bir TEKERLEKLİ PLASTİK KABI VAR.
Akvaryum almak istemiyrorum çünkü taşıması çok zor
Teşekkürler cem

RE: Kap

O suda kaplumbağa olmaz. Isıtıcı hiç olmaz. Kabuk boyu ne kadar hayvanın ?

Çakıl taşı da olmaz silis kum olacak. Diğer konuda verdiğim bakımla ilgili linki okumalısın.

Isıtıcıdan önce akvaryum yenilenecek akvaryumu netleştirmeden ısıtıcı alma sakın.

RE: Tetra

Akvaryumu mecbur alacaksın hayvan çok büyükmüş direk ömürlük olacak. 80*50*50h, 8 mm cam kalınlığı veya 100*50*50h , 10 mm cam kalınlığında olacak. Akvaryum üstü kuru alan yaptıracaksın. Dış filtre olacak. Su derin olacak. 6 litre su yazmışsın bu olmaz. O hayvan için en az 30 cm su derinliği olmalı. Bu hayvanlar su içinde dolaşır ve belli boya gelince ki sendeki o boyda su içinde uyur. Bu işin istememesi yok. Bunlar zaruri ve mecbur yaptıracaksın. Dediklerimi yaptırırsan hayvanı o akvaryumda gördüğünde mutluluğunu anlayacaksın.

Cvp: ISITICI

cem.
senin kullandığın ve EN ÇOK ÖNERDİĞİN ısıtcı hangisidir

Jbl protemp kullanıyorum. Tam batıyor ve plastik koruması olduğu için kaplumbağalar zarar veremiyor. Yalnız yukarıda bahsettiğim gibi o kadar suya ısıtıcı olmaz.

cem' Alıntı:
Jbl protemp kullanıyorum. Tam batıyor ve plastik koruması olduğu için kaplumbağalar zarar veremiyor. Yalnız yukarıda bahsettiğim gibi o kadar suya ısıtıcı olmaz.

Farzet ki kapta 50 Litre su var.
Ben Eheim Jager 50W alıyorum.
Sence Eheim Jager 50W nasıl bir ısıtıcıdır?

http://www.hepsiburada.com/eheim-jager-isitici-50-w-p-PTANA1053612010?magaza=Atakanpetshop&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CLm21u2tlNACFUcQ0wod2CUJ2Q

636363' Alıntı:
cem' Alıntı:

Farzet ki kapta 50 Litre su var.
Ben Eheim Jager 50W alıyorum.
Sence Eheim Jager 50W nasıl bir ısıtıcıdır?

http://www.hepsiburada.com/eheim-jager-isitici-50-w-p-PTANA1053612010?magaza=Atakanpetshop&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CLm21u2tlNACFUcQ0wod2CUJ2Q
Veya Sera 50W ısıtcı alıyorum.
Bunalrdan hangisi daha iyidir?.

NOT: Kabın yüksekliği 24 cm

Eheim dik konumlandırmalıdır. Üst kısım su dışında olacağı için en az 30 cm su derinliği gerekir. Jbl ise yatay ve su içine konumlandırılır. Bu açıdan avantajlıdır.

50 litre suda 100 W ısıtıcıyı da kullanabilirsin. Çabuk ısıtır ısıtıcı yorulmaz. Bunlar 150 litre suya kadar ısıtabilir. Akvaryumu 100-150 litrelik aldığında yeniden ısıtıcı almana gerek kalmaz.

Sera boyda kısadır ama bildiğim kadarı ile o da dik konumlandırılıyor.

Su 24 cm altında olacağı için dik konumlandırmalılar olmaz.

cem' Alıntı:
Eheim dik konumlandırmalıdır. Üst kısım su dışında olacağı için en az 30 cm su derinliği gerekir. Jbl ise yatay ve su içine konumlandırılır. Bu açıdan avantajlıdır.

50 litre suda 100 W ısıtıcıyı da kullanabilirsin. Çabuk ısıtır ısıtıcı yorulmaz. Bunlar 150 litre suya kadar ısıtabilir. Akvaryumu 100-150 litrelik aldığında yeniden ısıtıcı almana gerek kalmaz.

Sera boyda kısadır ama bildiğim kadarı ile o da dik konumlandırılıyor.

Su 24 cm altında olacağı için dik konumlandırmalılar olmaz.

Teşekkürler .
Okundu

Eheim %30 eğik ve üst kısmı su dışında olacak şekilde konumlandırılabilir mi?

O şekilde kullanılmaz camın hava ile temas eden kısmı aşırı ısınır bu da camın tavını bozar. Bir ikincisi termostat üst kısımdadır suyun uygun ısıda olduğunu o kısım saptar. Bu da hava ile teması halinde uygun zamanda devreye girmesini önler.

cem.

işte Eheim jager 50w .

Bu ısıtıcıda suyun maximum ve minumum yerlerini resimde gösterebilir misin?

NOT : ISITICYI DAHA ALMADIM . ŞU ANLIK SADECE ISITICILARA BAKIYORUM

636363' Alıntı:
cem.

işte Eheim jager 50w .

Bu ısıtıcıda suyun maximum ve minumum yerlerini resimde gösterebilir misin?

NOT : ISITICYI DAHA ALMADIM . ŞU ANLIK SADECE ISITICILARA BAKIYORUM

https://www.google.com.tr/search?q=eheim+jager+50w&tbm=isch&imgil=8XVChOKb6me6DM%253A%253BmMYFgRRaM8W72M%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.eheim.com%25252Fen_GB%25252Fproducts%25252Ftechnology%25252Faquarium-heaters%25252Fthermocontrol-50W&source=iu&pf=m&fir=8XVChOKb6me6DM%253A%252CmMYFgRRaM8W72M%252C_&usg=__kwvUu7471TLaihfiP7KnVykQvTc%3D&biw=1366&bih=604#imgrc=8XVChOKb6me6DM%3A

Geri