Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı

XxEmrexX

Bronz 3 Üye
Merhabalar,yine ben:Dbenim akvaryumum 40ltlik tabi sonuna kadar dolu değil,ısıtıcım 50 watt.bu konuyu açmamın sebebi su ara sıra soğuyor ara sıra ısınıyor sinir oluyorum yeni ısıtıcı almalımıyım?cevaplarınızı bekliyorum

50 watt ısıtıcı işinizi görmesi lazım. Suyun bir ısınıp bir soğumasının nedeni ısıtıcınızın ayarlarının bozulmuş olması olabilir. Sıcaklık farkları fazla açılıyorsa (1-2 dereceden) ısıtıcınızı değiştirin derim ben.

değiştireyim ama yine 50 watt lık mı alayım yoksa 100 watt lık iyimidir?

Siz bilirsiniz. İleride akvaryumu büyütme ihtimaline karşı 100 wattlık alırsanız daha uygun olur bence.

Isıtıcılar ayarlı oldukları sıcaklığa gelince kendilerini kapatırlar daha sonra (örneğin benimki 2 3 saat sonra) tekrar çalışmaya başlıyor. Belki sebebi bu olabilir ama yüksek sıcaklık farkı olmaması lazım.

Suyun sıcaklığını derece ile ölçüp de mi ısının düştüğünü söylüyorsunuz yoksa elinizle kontrol edip de söylüyorsunuz ? Çünkü o ısı farkını kendiniz anlamız mümkün olamayabilir. En iyisi bir derece ile takip edip öyle karar vermenizi öneririm.

Bence alın bir ısıtıcı bir soğuyup bir ısınması iyi değildir.

Elinizle bakıyorsanız ısıya çok gerçekçi olmayabilir. Eliniz soğuksa su sıcak, sıcaksa soğuk gelecektir size. Isıtıcı yerine bir derece alıp kontrol etmelisiniz.

Geri