Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcıma dokununca açılıyor

cingöz

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar ısıtıcımın ayarlama bölümüne değince ısıtıcım yanıyor kendisi otomatik yanmıyor

Cvp: ısıtıcıma dokununca açılıyor

Suyunuzda termometre varsa ısıtıcı yanmadığı zamanlar bir kontrol edin. Eğer sıcaklık ayarladığınızdan düşükse yeni bir ısıtıcı almanızın vakti gelmiş. Isıtıcınızın herhangi bir yerinde temassızlık olabilir, bu çok tehlikeli ! Size önerim Eheim veya Sera markalı Alman malı kaliteli ürünler kullanmanız.

offf bu çok zor annem çok kızar

bide kapluşlarımı alalı 1,5 ay oldu büyümediler

Isıtıcı her yaştaki kaplumbağa için gereklidir. Ben kapluşlarımın ihtiyaçlarının yarısını kendi birikimimle yarısını da ailede kaplumbağalarımı benden sonra (hatta benden daha fazla) en çok seven kişi anneannem karşıladı. Annelerin bu kadar kızmalarının sebebi kendimizi bu hayvanlarla harcadığımızı sanmaları (benim annem öyle sanıyor). O yüzden ikna etmenin zorluğunu bilirim. 6 senedir kaplumbağa besliyorum ve annemi bir türlü ısındıramadım şu hayvancıklara. Ancak olmaz demeyin, 6 senedir ben nasıl yapıyorsam siz de yapabilirsiniz.

benim annem titizlikten dolayı

bugün pet ciye gösteririm

Titizlik ya da başka birşey...18 yaş altı kaplumbağa bakıcılarının dünyasına hoşgeldin. Sen o kaplumbağayı aldığın andan itibaren 40 senelik bir sorumluluk da satın aldın kendine. Bu işe başladın artık, böyle annem kızacak, çok pahalı bakımları ..vb. şeyler söyleyerek bu eğlenceli hobiyi anca böyle işkenceye çevirirsin. Annelerin kaplumbağadan nefret etmelerinin nedeni kokması, çirkin bulması(Bazı annelerin sadece) ve gece gündüz filtre sesi. Adam gibi, göze hitap eden, kaliteli ve sessiz ekipmanlar kullanırsan akvaryumun kokusuz, güzel görünüşlü, evin bir parçası olan güzel bir şey haline gelir, annen de bir şey demez ısınmaya başlar kaplumbağalarına.

Geri