Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcımın altı kireçlendi nasıl geçiririm ?

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar roxin çelik ısıtıcım var alt tarafı bembeyaz kireç oldu bu kireci nasıl gideririm ?

Cvp: Isıtıcımın altı kireçlendi nasıl geçiririm ?

Marketlerde kireç çözücüler satılıyor, onlar işe yarayabilir. Kireçlenen bölgeye biraz döküp bekleyin ve sonra bolca durulayın. Evde ki kettle veya çaydanlık kireçlendiği zaman bunu kullanıyorum ben.

Evde kireç çözücü kalmamış :( başka bir öneriniz varmı doğal yollarla biyerde yarım limonla hızlı hızlı ovun diye okudum ama ?

Kireç sökücüler faydalı olacaktır,çoookk iyi durulamanız gerekiyor ama kolay kolay durulanmıyor :/

KillerPrince' Alıntı:
Evde kireç çözücü kalmamış :( başka bir öneriniz varmı doğal yollarla biyerde yarım limonla hızlı hızlı ovun diye okudum ama ?

Annem çaydanlığı limon tuzlu su ile kaynatıyor faydası oluyor ama ısıtıcı için faydalı olurmu emin değilim..

İşte o yüzden bolca durulayın dedim, ısıtıcıyı kaynatma gibi işlemlere tabi tutarsanız mekanik ve ya elektronik aksamında bozulmalar olur muhtemelen.

kerberos' Alıntı:
İşte o yüzden bolca durulayın dedim, ısıtıcıyı kaynatma gibi işlemlere tabi tutarsanız mekanik ve ya elektronik aksamında bozulmalar olur muhtemelen.

Tabiki ısıtıcıyı kaynatmak mümkün olmaz ama limon tuzlu su içinde ısıtıyı çalıştırmak etkili olur mu bilmiyorum,ilk aklıma gelen bu olduğu için yazdım yanlış yönlendirmek istemem ^^

Oda olabilir ama kimyasal olmayan mekanik bir yöntemde olabilir, zımpara yapabilirsiniz o bölgeye. Çelik sonuçta en fazla hafif çizik oluşur.

Çözdüm arkadaşlar googlede arama yaptım bulaşık süngerinin yeşil kısmıyla zımparalayın demişler denedim oldu :) tertemiz şuanda.

Geri