Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtma lambası

SfBayyurt

Taç 5 Üye
Sevgili arkadaşlar merhaba..Led lambalardan ısıtma lambası bulamaz olduk malum.Şu linkteki lamba uygun olur mu danışmak istiyorum..Teşekkürler arkadaşlar şimdiden.

https://m.n11.com/horoz-halojen-ampul-mushroom-soft-gunisigi-60w-e27-duylu-hl435-P351149999

Ekleme de yapayım; gece yansın diye renkli gece lambası olarak da bunu buldum alınabilir mi bi fikir rica edeceğim ...Mavi renkten almayı düşündüm..

https://m.n11.com/renkli-gece-lambasi-ampulu-P312067730

Ampul halojenmiş o halde ısı verir uygundur. Ecolite'in benzeri osram'da var.

Gece lambası 15 watt bu yeterli ısı vermez. Ama dışarıdan prize takayım ortam biraz aydınlansın dersen bunların daha düşük wattlıları var. Mavi en uygunu sonra kırmızı gelir.

Sensörlü gece lambası da alabilirsin kendinden prizli ama geneli beyaz ışık verir.

Çok sağol Cem eksik olma..Üzerimizde çok hakkın var..Satın aldım bi 10 tane bakalım..Isı vermesi için kaç watt olması lazım minimum? Bahsettiğin gece lambasını 7 24 mü yakacağım ayrıca?

Ha bir de ısı vermezse bi anlamı var mı?Saki sen gece yakıyordun akvaryumda uykularını olumsuz etkilemesin diye hatırlıyorum yada Emre miydi yanlış mı söyledim

40 watt altı işe yaramaz. Bu da gece boyu uyurken su kaybının fazla olmaması için. Ki bu renkliler 40 watt üstüde yok.

Gece lambası sadece uyuduğu saatten sabaha kadar sonra ısıtma lambası devreye girer.

Osramın enerjy saver olan ampulü şu tasarruflu civalı olanlardan mı? Ecolite gibi değil herhalde şekli öyle mi? Gereken ısıyı sağlamak için normalden daha yakın mı konumlandırayım ne dersin Cem?

Ecolite'in aynısı bauhausta görmüştüm. 52 W halojen.

Derece ile kontrol et.

Geri