Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İspanyol semenderi

Sprite

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar internette gezerken tropikcennet de bir semender gördüm ve gözlerime inanamadım gerçekten ispanyol semenderi satıyorlar hemde 30tl arkadaşlar üstüne üstün de kapıda ödeme seçeneği var ve herkes alabilir çok tehlikeli ya bu hayvanlar kendilerini saldırıya uğramış hissettiklerinde kaburgalarıyla sizi sokar ve zehir var orda sizin görüşünüz nedir? Yani herhangi bir çocuk gelip o semenderi alabilr hemde kapıda ödeme ile ?????!!!!!!

Cvp: İspanyol semenderi

Çok bilgi sahibi olduğum bir konu değil ama tabikide sakıncalı bir durum özellikle çocuklar ve bir hevesle bu işe başlayan tecrübesiz insanlar için.. Bizim milletimiz beslediği hayvanı sevmek ister çünkü araştırmadan rengi hoşuna giderse alır.. Ama zehirli yılan hatta timsah satılan bir ülkede buda satılabilir malesef

Konusmadan telefondan urun gonderilecegini zannetmiyorum yani siparis verdim eve gelsin diye degildir heralde ama ispanyol semenderinin zehri ne kadar tehlikelidir falan bir bilgim yok

Online sipariş varsa gönderirler direk adam parasına bakar diğer türlü online platforma koymazlardı

Zaten ödeme seçeneği olarak da tek kapıda ödeme var yani 10 yaşındaki çocuk da alır o semenderi bencede telefon felan etmesler paraya bakar geçer zehirlendiyse de çocuk onun problemi değil der

Cvp: İspanyol semenderi

ali bu dediğin semender güney amerikada okların ucunu hayvanın üstüne sürtüp tüftüf borusunda üfleyerek kullandıkları zehir salgılayan tür ise yetişkinlerde bir derece çocukları kesin öldürür. parlak bir rengi vardı. sarı mı kırmızı mı hatırlamıyorum şimdi. derisi salya gibi sıvı salgılıyordu. birde sırtı siyah çizgili desende kavun içi rengi olan vardı o da tehlike görünce çenesini kaldırıp gösteriyordu. yemeye çalışan yılan veya kurbağayı anında öldürüp ağzından çıkıyordu tekrar.

Benim dediğim siyah kavun renkli kendini tehlikede hissettiğinde kaburgalarıyla derisini delip eline almaya çalışan yada saldıran lara kaburgalarını saplıyor kaburgalarındada tehlikeli bir zehir var

Geri