Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iştahsız kaplumbağalara prodac tartavit

cem

Süper Moderatör
Yönetici
arkadaşlar bazılarınızın kaplumbağalarının hastalık sebebiyle iştahtan kesilmesi sebebiyle bugün juende gördüğüm bu ürünü tavsiye ediyorum. bunu hayvanı bir kaba alarak suyuna katıp içme yoluyla verebilirsiniz ne derece çaresi olur bilmem ama hiç olmamasından iyidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sadece hasta oldugunda mi kullanicagiz? Az istasiz olanlarada kullanilabilirmi?

Cvp: iştahsız kaplumbağalara prodac tartavit

yem yiyor ise sorun yok bu hiç yemeyenler için olabilir.

Güzel bir paylaşım Cem, teşekkürler. Bende ne kadar etkili olur bilemiyorum ama hiç yoktan iyidir.

Benimkiler bu ara istahsiz eczanede bulunurmu acaba :ff:

Sadece petshoptami satiliyordur.:ff:

Eczanede sadece insanlar için olan ürünler satılır Fatih. Petshop yada internet yolunu denemelisin.

Ama devit3 de eczaneden cikma ve kaplumbagalara kullanabiliyoruz?

Devit3 satiliyo ama onun icin söylemistim petshoptan alcaz artık ^^

Ondan karıştırdığını az çok tahmin ettim aslında :)
Devit 3 aslında bebekler, çocuklar için üretilmiş bir ürün. Minimal dozda kaplumbağalarda kullanıyoruz.

Saol Emre abi bunuda öğrenmis olduk :133:

yeni yem ve malzeme almak için bakarken farkettim. hazır alırken eksik var mı, yeni bir şey düşmüş mü diye incelerken gördüm.

İyiki görmussün Cem abi iyi oldu ögrendigimiz ^^

valla güzel birşeymiş cem abi yedekte bulundurmak lazım , o değilde şu büyümeyen kaplumbağalar için bir şey bulsak süper olucak :) benim rafi 1 yaşına gelicek hala minnacık bir şey :)

Kac cm kabuk boyu niye büyumedi acaba:ff:

abi açıklamasını okudum şansa şöyle diyor ;

Kaplumbağa, kertenkele gibi sürüngenlerin yanısıra kabuklu canlıların büyüme problemlerinde, beslenme sorunlarında, stres ve şekil bozukluğu durumlarında, büyümelerini destekleyerek bağışıklık sistemlerini güçlendiren, yavru sürüngenlerin gelişimlerini ve büyümelerini hızlandıran, sürüngenlerin kış uykusundaki asli fonksiyonlarını aktive eden vitamin içeren sıvı besin takviyesidir.

Bir umutla sipariş vereceğim şimdi Allah razı olsun :) bir umut büyümesine yardımcı olur belki bunu nasıl uygulama yapacağım hakkında da yardımcı olursanız sevinirim :)

tosbik57' Alıntı:
Kac cm kabuk boyu niye büyumedi acaba:ff:

4.2 cm civarı daha önce hasta olmuştu , ondan büyümedi hastalık sonra aylar geçmesine rağmen 1 cm civarı bir artış gösterdi

hastalığı bırak en ufak kırgınlıkta büyüme duruyor. gelişimi için gerekenler, rahatça yüzebileceği geniş alan. uva ampul, aynı şekilde uygun ısı, yem çeşitliliği (agil kemik gelişimi açısından bu konuda gayet başarılı bir yem ama o boydakinin yiyemeyeceği kadar sert) ve beslenme. ben o dönem kafa hacminden bir miktar fazla verirdim. 1 cm'de olsa büyümeye başlamış bu iyiye işaret. özellikle yaz aylarına girdiğimiz bu dönem gelişmelerini hızlandırır.

valla biliyorsun abi bir eksiği yok şükür , agil var fakat yiyemiyor gerçekten sert bu tartaviti alıp yeme bulayıp vereyim kaç günde bir vereyim ?

Evet bunun uygulaması nasıl olmalı acaba. Yem ile verilebilen bir ürün olsa yem yemeyene yem ile verin demez bence.

Geri