Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme önerisi

Foruma hoşgeldiniz. 6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenirler. Marulu 6 cm kabuk boyu sonrası vermeye başlayın.

Axotlh ve gammarus yeterli. Dediğiniz yemi duymadım. Her gün bir yem markası çıkarıyorlar.

Yemin içerik bölümü ile yemin resmini çekip atabilir misiniz? Kutuyu açtıysanız tabi.

Üçüncü yem düşünürseniz tetra reptomin baby nin 100 gramlık küçük kutusundan alın. Bu profishi açmadıysanız iade edebilirseniz edin.

Sabahları axotlh akşamları gammarusu verin.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litre ne kadar büyük akvaryum alırsanız o kadar uzun süre gider.

Isıtma lambası, su ısıtıcı, kuru alan ve içfiltre de lazım. Hayvan küçük olduğu için içfiltre öncelikli değil.

Lamba hakkında bu konuda bilgi verdim.

Kuru alan örnekleri bunlar.
Öncelikle geri dönüş ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim:)
Evde 20x15x20 cmlik bir akvaryum vardi ona koydum, en kisa zamanda soylediginiz ölçüde bir akvaryum alip ona uygun yasam alanini yaratacagim. Petshopta bir dolap icinde plastik bardak içinde cirpinan iki kaplumbagadan biriydi ne yazikki. Dayanamadim ve aldim. Fotograflardan birinde gorunuyor boyun ile kolun tam ic kisminda aldigim gunden beri sarimsi acik kahvemsi bir leke mevcut. Bugun de o kisimda bir deri atma durumu var sanirim. Su duzenleyici almali miyim? Baliklarda oldugu gibi yararli bakteri veya diger su duzenleyici urunlerinden? Ve bu leke icin elimden bir sey gelir mi iyilesmesi adina?
20230427_184144.jpg
20230427_184201.jpg
20230427_184211.jpg
20230427_184236.jpg
20230427_184424.jpg
20230427_184505.jpg
20230427_184600.jpg
20230427_184624.jpg

Foruma hoşgeldiniz. 6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenirler. Marulu 6 cm kabuk boyu sonrası vermeye başlayın.

Axotlh ve gammarus yeterli. Dediğiniz yemi duymadım. Her gün bir yem markası çıkarıyorlar.

Yemin içerik bölümü ile yemin resmini çekip atabilir misiniz? Kutuyu açtıysanız tabi.

Üçüncü yem düşünürseniz tetra reptomin baby nin 100 gramlık küçük kutusundan alın. Bu profishi açmadıysanız iade edebilirseniz edin.

Sabahları axotlh akşamları gammarusu verin.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litre ne kadar büyük akvaryum alırsanız o kadar uzun süre gider.

Isıtma lambası, su ısıtıcı, kuru alan ve içfiltre de lazım. Hayvan küçük olduğu için içfiltre öncelikli değil.

Lamba hakkında bu konuda bilgi verdim.

Kuru alan örnekleri bunlar.
20230427_184728.jpg
20230427_184812.jpg
20230427_184328.jpg

Göbekbağı izi daha kapanmamış hayvan 3 aylık şubat ayı yavrusu.

Yem has'ın yemi has pek makbul bir yem değil. Yerine tropical axothl yada tetra reptomin baby yemi alın. Bir de gammarus yem. Tetra yada dajana gammarus.

Bu yemi buzdolabına atın ilerde biraz daha büyüyünce azar azar verip bitirirsiniz.

Eczaneden baticon antiseptik alıp kulak pamuğu ile o bölgeye sürün. Üşümeyeceği kuru bir yerde 20 dakika bekletin. Sonra kalanı peçete ile silip akvaryuma alın. 3-4 gün günde bir kez uygulayın.

Su oranı az metilen mavisi olmaz. Su düzenleyici kullanma yerine içme suyu şebeke suyunu harmanlayabilirsiniz. Varsa arıtma su daha iyi olur.

Öneriler için çok teşekkür ederim dediklerinizin hepsini yapacağım, umarım sağlıklı ve mutlu bir yaşantı sunabilirim.

Yem has'ın yemi has pek makbul bir yem değil. Yerine tropical axothl yada tetra reptomin baby yemi alın. Bir de gammarus yem. Tetra yada dajana gammarus.

Bu yemi buzdolabına atın ilerde biraz daha büyüyünce azar azar verip bitirirsiniz.

Eczaneden baticon antiseptik alıp kulak pamuğu ile o bölgeye sürün. Üşümeyeceği kuru bir yerde 20 dakika bekletin. Sonra kalanı peçete ile silip akvaryuma alın. 3-4 gün günde bir kez uygulayın.

Su oranı az metilen mavisi olmaz. Su düzenleyici kullanma yerine içme suyu şebeke suyunu harmanlayabilirsiniz. Varsa arıtma su daha iyi olur.

Cem bey aldigim dajana gammarus 250 ml kargosu geldi fakat son kullanma tarihi 11.2023 . Sizce kullanmalı miyim? Kasim ayindan sonra 2 3 ay daha kullansam bir problem olur mu?

Öneriler için çok teşekkür ederim dediklerinizin hepsini yapacağım, umarım sağlıklı ve mutlu bir yaşantı sunabilirim.
Bir de 52 w halojen ampul siparis etmistim 42 w gondermisler. Bu da bir problem olusturur mu?

Ekli dosyalar

• 20230513_124647.jpg
    20230513_124647.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 3
Yem o vakte bitmez iade edin. En yakın 2024 ikinci yarı olmalı. Alırken kargo bölümlerinde açıklama kutusu varsa orada yedek olarak alacağım için ileri tarihli olmasını rica ediyorum yazın.

Hayvan ufak 42 Watt olur. 7 cm kabuk boyu itibariyle 42 W ufak kalır. Hayvan büyüdüğü için ampul ucuna temas etmemesi için mesafe yukarı çekilecek bu da ısının düşmesine neden olacak. Onun için 52-53 watt armut ampul olmalı.

Hayır. Tetra reptomin baby yemi yavrular içindir. Jbl rugil ve tropical axolotl yemlerde yavru hayvanlar için kullanılan yemler.

Geri