Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Sıcaklığı

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
merhaba. kuru alanımın derecesi 33-34 derece civarında daha düşüremiyorum ısıtıcı lambanın konumu dolayısıyla. 33-34 iyi midir yoksa hayvanı yakar mı?

Yarım saatlik ölçümde 33-34 derece çıkıyorsa sıkıntılı bir durum. Hayvan zaten küçük üstüne bir de gün içerisinde bu sıcaklık artmaya devam ediyor.

Yarım saatlik ölçümde 33-34 derece çıkıyorsa sıkıntılı bir durum. Hayvan zaten küçük üstüne bir de gün içerisinde bu sıcaklık artmaya devam ediyor.
ama maalesef yapabileceğim birşey yok ısıtıcı lambanın en uzak olduğu hali bu.

İlk ölçümde 32 derece çıktığında gün içerisinde bu değer 35 dereceye kadar çıkabiliyor . Sizde ise gün içerisinde 36-37 derecelere çıkması demek.
Cem Bey'in konuda önerdiği ampullerden birisini almanızı tavsiye ederim

İlk ölçümde 32 derece çıktığında gün içerisinde bu değer 35 dereceye kadar çıkabiliyor . Sizde ise gün içerisinde 36-37 derecelere çıkması demek.
Cem Bey'in konuda önerdiği ampullerden birisini almanızı tavsiye ederim
akvaryumun fotosunu atayım bi bakın isterseniz ampulun yerini değiştirdim çünkü.

91C5138D-B0A5-426A-8DEB-CD0208039C8E.jpeg

Dereceyi tam lamba altına gelecek şekilde tabana yatırarak mı ölçtün?

Lamba daha yukarı kalkmıyor mu?

O zaman yerine halojen ampul alacaksın. Bu spotlar aşırı ısı verir. Mesafe ayarı yükselmiyorsa hayvanı kızartırsın.

biraz daha uzaklaştırdım hayvan olmadığı zaman birdaha dereceyi yatırıp ölçerim şimdilik idare eder demi?

Ekli dosyalar

• 0A5E3E9B-F1DE-458C-A768-2711EF7A5039.jpeg
    0A5E3E9B-F1DE-458C-A768-2711EF7A5039.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
Mesafe arttıysa tamamdır. Ama netleştirmek için ölçersin.

Geri