Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyük kaplumbaga ve küçük kaplumbaga

Sevvalll

Bronz 3 Üye
İlk basta bi su kaplumbagam vardı ismi sümük o biraz büyüyünce küçük bi kaplumbaga aldım onun ismide köfte sümük köfteyi yemeye calıstı ilk aldıgımda çünkü aralarında boy farkı çoktu ve köfte çok küçüktü ikisini ayrı ayrı besledim şimdi sümük 13 falan köfte 7 cm az önce köfteyi sümüğün yanına koydum saldırmadı ama sümük dışkılayınca küçük olan yani köfte sümüğün dışkısını yemeye basladı sümükte dışkısını aramaya basladı kendi yemek için sonra buldu ama köftede o ortamdaydı dışkıyı yemek isterken yanlıslıkla köftenin ayagınıda ısırdı bende aldım hemen sudan napabilirim

Birbirlerinin dışkısını yemek sistemde yeni gelen hayvanı kabul etmenin son göstergesidir. Yalnız burada küçük yemiş. Büyük yemediğine göre bu kabul sayılmaz.

Büyük, akvaryumun sahibi, alfa ve yiyecek konusunda paylaşma ve aç kalma endişeleri taşıyacaktır. Bunlar olmasa dahi yemleme de yeme odaklandıkları için büyük küçüğü ısırabilir sert darbe atabilir.

Ayrıca karşısındaki hayvan güçsüz bu fırsatı kaçırmaz. Boy farkı çok ayak ve kuyruğunu koparabilir. Bir ihtimal kabuğu sökebilir. Arada 1-2 cm boy farkı olsa ufak kendini savunabilirdi ama bu durumda zor. Savunmasız anda yakalarsa büyük affetmez.

Geri