Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

al yanaklı su kaplumbağası denize-kumsala götürülür mü ?

Atyxah

Gümüş 5 Üye
5-6-7 cm kabuk boyunda su kaplumbağam var 1 yaşına girmemiştir büyük ihtimalle ben bunu 1-2 ay sonra denize giderken sahile felan götürsem sahilde gezse veya denize soksam sıkıntı olur mu tamamen bırakmayacağım benle beraber gezecek geri gelecek

5-6-7 cm kabuk boyunda su kaplumbağam var 1 yaşına girmemiştir büyük ihtimalle ben bunu 1-2 ay sonra denize giderken sahile felan götürsem sahilde gezse veya denize soksam sıkıntı olur mu tamamen bırakmayacağım benle beraber gezecek geri gelecek
Bu kaplumbağalar deniz kaplumbağasi değil tatlı suda yaşar. Denize sokarsan tuzlu sudan kötü etkilenecektir. Ayrica sahilde üşütme durumu olabilir hayvan yavruysa özellikle. Götürmemeni tavsiye ederim

Son düzenleme:
Foruma hoşgeldiniz.

Kesinlikle olmaz. Deniz tuzlu sudur. Hayvan içtiğinde bunu elimine edemez.

Denize girdiğinde yakalayamazsınız.

Plaj sıcaktır. Güneşin zararlı etkilerini yer, hayvan pişer.

Esinti yer ve hasta olur.

Plajın pisliğinden kaynaklı göz enfeksiyonu olur. Mantar bulaşır.

Hayvanı bulunduğu kap yada akvaryumdan çıkarmayın.

Foruma hoşgeldiniz.

Kesinlikle olmaz. Deniz tuzlu sudur. Hayvan içtiğinde bunu elimine edemez.

Denize girdiğinde yakalayamazsınız.

Plaj sıcaktır. Güneşin zararlı etkilerini yer, hayvan pişer.

Esinti yer ve hasta olur.

Plajın pisliğinden kaynaklı göz enfeksiyonu olur. Mantar bulaşır.

Hayvanı bulunduğu kap yada akvaryumdan çıkarmayın.
peki evin içinde çok güneş alan bir yerde durmuyor güneş doğrudan geliyor ama batı cephe olduğu için bazen balkona çıkarıyorum sehpada halıda felan geziyor o sorun olur mu

Kaplumbağayı akvaryumundan dışarıya çıkarmıyoruz. Balkonda üşütebilir, kuşlar yaralayabilir ya da hastalık kapabilir. Belli bir süre durursa güneş kötü etkiler.

Kaplumbağa gerekli ısıyı ve vitaminleri kuru alanlarında ısıtıcı ampul ve uvb ampul ile alırlar.

Kaplumbağayı akvaryumundan dışarıya çıkarmıyoruz. Balkonda üşütebilir, kuşlar yaralayabilir ya da hastalık kapabilir. Belli bir süre durursa güneş kötü etkiler.

Kaplumbağa gerekli ısıyı ve vitaminleri kuru alanlarında ısıtıcı ampul ve uvb ampul ile alırlar.

başında duruyorum 10-15 dakika bazı günler denk gelirse çıkartıyorum ve kayseride yaşıyorum batı cephe yine balkon da güneş de doğrudan vurmuyor yani

Balkonda olmaz. Hayvan hiçbir şekilde esintiye maruz kalmamalı. Aksi halde akciğer enfeksiyonu olur.

Ev içinde de bırakmıyoruz göz ve kulak enfeksiyonuna yakalanıyorlar.

Bunlar suda yaşayan canlılar. Yapıları ona göre.

Akvaryum genel temizliği ve sağlık kontrolü hariç akvaryumda çıkarmıyoruz.

Bu hayvanlar salmonella taşır temas sonrası ellerimizi bol sabunla yıkarız.

Akvaryum güneş ışığını görecek ama doğrudan güneşi görmeyecek yosun bağlar.

Sadece ısıtma lambası kullanarak ısıtırız bu gündüz 12 saat yanar. Uvb ampul şu an gerekli değil.

Odayı havalandırmak gerekirse hayvan su içindeyken açarız böylece üşümez.

Geri