Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sunsun HW-602 Dış Filtre

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
Arkadaşlar 60 litre akvaryumuma sizce bu dış filtreyi alayımmı?

Ekli dosyalar

• F6F0B58E-738C-4BBC-A8F4-E82792EA35F8.jpeg
    F6F0B58E-738C-4BBC-A8F4-E82792EA35F8.jpeg
    780.7 KB · Görüntüleme: 18
Birde hw-603 modeli var. oda 6 watt 800lt/h.

Son düzenleme:
Birde hw-603 modeli var. oda 6 watt 800lt/h.
603 modeli daha iyi bence ama akvaryumda hayvanı savurma olasılığı var bir de sanırım senin akvaryum kendinden kuru alanlıydı ölçülerini tam bilmiyorum ama savurma olasığı yüksek olur bir de sanırım yurt dışından alıyorsun Türkiyeden almak daha mantıklı bence yani.
benim akvaryum 40 litre falan ehiemin musluksuz bi modelini buldum bir petshopçu abiden 300 TL'ye bırakıyor kelepir mal herşeyi tam onu almayı düşünüyorum önümüzdeki hafta en azından iç filtreyi çıkarırım daha fazla alan olur kaplumbağaya bir de geçen ikinci el ısıtıcı almıştım oda malesef arızalı çıktı bende aşırı sinirlendim gittim sıfır aldım zorda olsa 100 watt bekliyorum şimdi pazartesi gelir heralde alacağım dış filtrenin resmini aşağıya ekliyorum ehiem marka modelini bilmiyorum ama debisi sanırım 440l

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-16-13-18-40-945_com.dolap.android.jpg
    Screenshot_2023-09-16-13-18-40-945_com.dolap.android.jpg
    691.5 KB · Görüntüleme: 9
603 modeli daha iyi bence ama akvaryumda hayvanı savurma olasılığı var bir de sanırım senin akvaryum kendinden kuru alanlıydı ölçülerini tam bilmiyorum ama savurma olasığı yüksek olur bir de sanırım yurt dışından alıyorsun Türkiyeden almak daha mantıklı bence yani.
benim akvaryum 40 litre falan ehiemin musluksuz bi modelini buldum bir petshopçu abiden 300 TL'ye bırakıyor kelepir mal herşeyi tam onu almayı düşünüyorum önümüzdeki hafta en azından iç filtreyi çıkarırım daha fazla alan olur kaplumbağaya bir de geçen ikinci el ısıtıcı almıştım oda malesef arızalı çıktı bende aşırı sinirlendim gittim sıfır aldım zorda olsa 100 watt bekliyorum şimdi pazartesi gelir heralde alacağım dış filtrenin resmini aşağıya ekliyorum ehiem marka modelini bilmiyorum ama debisi sanırım 440l
800lt belki fazla gelebilir ama 600lt olanın debisi benim iç filtreyle aynı. Zaten iç filtrede olacak o yüzden 602 daha iyi olur diye düşünüyorum.

800lt belki fazla gelebilir ama 600lt olanın debisi benim iç filtreyle aynı. Zaten iç filtrede olacak o yüzden 602 daha iyi olur diye düşünüyorum.
Bence şahsi görüşüm dış filtre olan akvaryumda pekte iç filtreye gerek kalmıyor 600 debili evet tam uyar ama uzun vadede yine masraf yapmak zorunda kalırsın tabiki senin tercihin bütçe durumun iyiyse ona karar verebilirsin

Bence şahsi görüşüm dış filtre olan akvaryumda pekte iç filtreye gerek kalmıyor 600 debili evet tam uyar ama uzun vadede yine masraf yapmak zorunda kalırsın tabiki senin tercihin bütçe durumun iyiyse ona karar verebilirsin
Para önemli değil benim için zaten çok pahalı birşeyde değil 1000 tl.

Normal filtreden biraz hallice ama gerek yok. Parayı çöpe atmaktan başka işe yaramaz.

Hayvan ufak sen niye gereksiz şeylere masraf yapmak istiyorsun ki. Şu an ki sitemin gayet güzel. İhtiyacın yok.

Benim planım sünger,elyaf ve zeolit kullanmak. Mekanik filtrasyonda sorun yok ama ileride amonyak problem olacak gibi.

Hayvan ufak sen niye gereksiz şeylere masraf yapmak istiyorsun ki. Şu an ki sitemin gayet güzel. İhtiyacın yok.
Abi şimdilik ihtiyacım olmasa bile hayvan biraz daha büyüdüğünde iç filtre yetersiz kalacak diye düşünüyorum zaten haznesi de ufak. En azından o dış filtrede 3 hazne var. Fiyatı da ucuz.

Sen bilirsiniz ama ömürlü birşey değil ilerde çöp olacak.

Geri