Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iyileşmeyecek mi ?

turtle..

Altın 4 Üye
İyi günler arkadaşlar..Kaplumbağalarımdan huysuz hala iyileşmedi,10 günlük antibiyotik tedavisi uyguladım ve bıraktım bu süre içinde azda olsa yem yiyordu daha sonra yememeye başladı.10 gündür evde değildim ve bakımıyla kardeşim ilgilendi bu süre içinde de yem yememiş,en sevdiği şey kıyma onu bile yememiş ne zaman iyileşecek çok üzülüyorum,okadar yem yememesine rağmen zayıflamadı :ff: iki minik kapluşum geleli bir ay olmadı ve deri değiştirmeye başlamışlar ve gözle görünür şekilde büyümüşler ^^ huysuzun hastalığı bu miniklerimin büyüme sevincini gölgede bırakıyor :59::59: ne yapacağımı şaşırdım,yem yemeden daha ne kadar dayanır bilmiyorum :'(

Cvp: iyileşmeyecek mi ?

Merve Hanım akciğer enfeksiyonu maalesef kolay geçmiyor.Bir veterinere giderek onun gözetiminde tedaviye devam etmeniz sanıyorum bu durumda yapılacak en iyi şey.

Bu aralar o kadar yoğunum ki veterinere gitmem imkansız gibi :( yeniden antibiyotik tedavisine başlamamın bir yararı olur acaba?

Bu aşamada o kapluşu ayırıp su sıcaklığını arttırarak yeniden tedaviye başlayın.Akciğer enfeksiyonu maalesef kendiliğinden geçmiyor hele ki ilerlemişse.

:'( inşaallah iyileşir teşekkür ederim yardımınız için..

Bence mutlaka bir yolunu bulup veterinere gidin çünkü hastalığın evresini veterinerler gibi anlayamazsınız bende evde tedavi yapmaya kalkıştım ve kapluşum öldü.sizin yüzünüzden olmuş gibi hissediyosunuz. günlerce kendime gelemedim kapluşumun ölünden sonra.umarım kapluşunuz iyileşir.

Hasta kapluşunuzu diğerlerinden ayirin çünkü hasta kaplumbağaya saldırabilirler.

İmkanınız varsa veteriner fakültesine götürün. Birde yemi lapa haline getirip ağızdan şırıngayla vermeyi deneyin. Şırınganın ucunu da köreltin iyice. Şırıngayla yem verecekseniz çok dikkat edin. Kapluşun ani bir hareketinde şırıngayı bir tarafına batırabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Yemi lapa şeklinde deneyeceğim Yeşim Hanım teşekkürler..İlacı damlalıkla ağzına damlatıyorum zaten aynı şekilde yemi de verebilirim inşaallah..

benimde kapluşum hasta 1 ay oldu hala iyileşmedi.çok zayıf ve kabuğu da çok yumuşadı.antibiyotik tedavisi uyguluyorum ama sanırım kaybedeceğim onu.suyunu düzenli değiştiririm yemlerini ihmal etmem vitaminiydi ısıtıcısıydı su filtresiydi ilk günden beri vardı.ama yinede hasta oldu.eğer ölürse çok vicdan azabı duyacağım :'(

Geri