Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

5cm kabuk boyundaki kaplumbağam

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
iyi günler. kaplumbağam yaklaşık 2 ayda 2cm boy attı ilk geldiğinde 3cm civarıydı şimdi ölçtüğümde 5cm olmuş. 70x30x45 boyutundaki akvaryumda bakıyorum su derinliği 27-28cm civarı. ısıtıcı lambam vs ekipmanlarımın hepsi tam uvb lamba dışında. silis kumu da yakında alacağım. kaplumbağama uygun bir beslenme programı yazabilir misiniz rica etsem. şuanda carino diye bir stick yem ve petshopun verdiği gammarusu kullanıyorum o bitti sayılır kutuda olan gammarusa geçeceğim. stick yemi de değiştirmeme gerek varmı?

Kullandığın stick yemi hiç duymadım ama bence değiştir. Tetra reptomin yada daha ucuzu artakua stick yem al mineral yem olarakta 6 ayliktan sonra tropical biorept w alabilirsin. 6 ayliktan önce yavruya özel tropical markasinin yemi var onu kullanabilirsin.

Uvb şu an gerekli değil. 6 cm kabuk boyuna birşey kalmamış zamlanmadan tetra reptomin baby, gammarus marka önemli değil. Tropical biorept W yemleri al. Bu üçüyle devam edersin. Para sıkıntı olmazsa bir kereliğine tropical axothl yemde alabilirsin. Bu ufak yem bitince bir daha almazsın. Hayvan büyüyünce ufak kalır. Yemleri aldığında program yaparız.

carino bitince tetra reptomin baby alayım değilmi cem bey

Carinoyu bilmiyorum reptomin yılların yemi ve kaliteli. Tropical supreme young da olur.

Son düzenleme:
cem bey onun yerine sera raffy p alsam nasıl olur?
bu arada benim akvaryumu biliyorsunuzdur 70x30x45 28cm su derinliği var. kaplumbağa ayda 1cm boy atıyor desek beni ne kadar idare eder bu akvaryum?

Boy durumuna göre 1,5 sene yada üstü olabilir.

Sera raffy P değiştiğinden beri her hayvan yemiyor. Alırsın hayvan yemez. Verdiğin parayla kalırsın.

cem bey kaplumbağamın kabuğunda suda görünen beyazlıklar var fakat sudan çıkardığımda çoğu kayboluyor mantar olabilir mi?

Mantar ne suda kaybolur ne de kuru alanda.

cem bey birde benim kaplumbağa mesela 5dakika ısının merkezinde duruyor sonra ısının az olduğu bölgelere gidiyor sürekli yer değiştiriyor yani normal midir

Normal hayvan bunalıyorsa ya uzaklaşır yada suya iner. Hayvan erkenden öğrenmiş.

Geri