Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Japon Balığı Hakında Bilgi Almak İstiyorum

SSchal44

Bronz 5 Üye
Merhaba Benim 1 tane küçük Tatlımı Tatlı Japon Balığım var belki yanına arkadaş alablilirim su kabarcıklı filitrem ve ısıtıcım Var ve Küçük bi Akvaryumum Orta Derece Büyüklüğü Akvaryumumun Yanına 1 TANE JapoN Balığı Almak İstiyorum Arkadaş Olsunar diye 2 tane olcak . Ve Sorum Olucak Ben Bir aralar japon balığı alıyordum hep japon balığı aldığımda 1 gün içerisinde ölüyordu 2 tane almıştım orta boy bi akvaryuda besliyoum hemen ölüyodu simdi yine japon blığı aldım ölmedi 1 gün içerisinde ama bu japonumu farklı yerden aldım öbür aldığım yerde hep 1 gün içerisinde ölüyoru acaba neden olabilir ?  Birde Japon Balığı Hakkına Bilgi Alabilirmiyim Günde Kaç Yem Yerler Su Sıcaklığını Nasıl Ayarlıyacağım ve japon balığı hakkında birsürü bilgi istiyorum bilen arkadaşlar lütfen cevaplaya bilirmi Çok Teşekkürler  :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

Cvp: Japon Balığı Hakında Bilgi Almak İstiyorum

1- balığı koymadan once suya duzenı oturmuş bir akvaryumdan su takviyesi yapılmalı yapılmazsa 2 hafta akvaryum boş çalıştırılmalı ve içinde balık varmış gibi yem atılmalı sudaki bakteri dongusu başlamassa balıklar ölür.

2- akvaryumun litresi onemlı orta ve ya kucuk boy diyerek tarif edilmez 

3-ısıtıcın kaç dereceye ayarlı japonlar 18-22c arası yaşarlar 20c ayarlanıp derece ile takip edilmeli (ısıtıcıya bile gerek yoktur kış hariç 18c altına düşmez sular.

3- yemleme kaliteli markalardan yapılmalı sera goldygran - sera vipan bu iki yem yeterlidir

4- akvaryumda plastik dekor vb. olmasın ince doğal renksiz kum ser japonlar kumla oynamayı severler .
0- 7mm quartz ve ya silis kum iş görür.

5- granul yemlerden 2 tane pul yemlerden de tırnak kadar yeterlidir yemleme olarak 

kullandıgın yemlerı ve akvaryum hacmini yazarsan daha iyi yardımcı olurum

Kuma ek mercan kırığı kum da olur. Japonlar bu kumu ağızlarında dolandırıp içinde yem artığı ya da yosun parçacığı varsa onları yer kumu temizlerler, tükürür.

Yemi belirtilen oranda sabah akşam vereceksin.

Akvaryum gün ışığı alsın ama güneş görmesin.

Akvaryumda hava kabarcığı olmalı. Su oksijeni bu şekilde sağlar önceki akvaryumda hayvan bu düzen yoksa havasızlıktan ölmüştür.

Canlı yem verirsen gövdesi kuru yem verirsen kuyruğu diğer kısma göre daha çabuk büyür. Dere kurdu misal. Çöpçüde al.

Akvaryuma koyacaklarını iyi steril et. Su emsal sıcaklıkta olsun. Metilen mavisi ve beyaz benek hastalığı ile ilgili damlaları al. Su değişiminden sonra birer damla damlat. Hatta hayvanı ilk koyduğunda metilenden bir damla damlatırsa bu hayvanın stresini yatıştırır. Yeni alacağını koymadan evvel poşeti emsal sıcaklıktaki suda çok tutmadan kabaca yıkayıp akvaryuma koy iç ve akvaryumdaki su eşit ısılara gelince poşetten çıkarıp akvaryuma koy ama poşetteki suyu akvaryuma dökme. Bir tane kepçe al. Balığı onunla çıkarıp koyarsın. Hemen akvaryumun önüne leğen koy poşeti açıp kepçeye dök balık düşünce akvaryuma koy hemen.

Alacağın balığın solungaçlarına bak beyazlık varsa alma canlı yüzen olsun gözleri canlı parlak olsun.

Cvp: Japon Balığı Hakında Bilgi Almak İstiyorum

cem Merhaba 1 Tane Japon Aldım  ama aldığım japn öbürküsündne büyük 2 tane Oldu ne yapıyorlar anlamadım birisi öbürkünün kuyruğüğna gidiyor vuruyon öbürkü onunkine vuruyor kavgamı ediyor anlamadım kavga ediyordu ikiside erkek değiştirdim biririni iki balığıda aynı boyda aldım simdi koysam kavga ederlermi aynı boydalar ??  :ff:

Ben japonu daha doğrusu balık işini bırakalı 20 seneden fazla oldu. O zamanda çok çeşitli balığı aynı akvaryumda besliyordum. 7-8 japonum vardı bu tip sıkıntı görmedim ama balıkları her zaman çift almak lazım. Dişi ve erkek. Mesela black fury idi galiba ismi iki dişi bir erkek almıştım. Erkek ölünce dişilerden birisi erkeğe döndü. Küçük balıklarında bazıların bu durum olabiliyor.

Net bilgi için www.akvaryum.com sitesine sorman iyi olur.

Geri