Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Japon Balığı Yardım ?

SSchal44

Bronz 5 Üye
Merhaba Artık akvaryum alma zamanı geldi 250 300 tl kadar bütçem var onu aşmayacak şekilde internnetten değilde petshopdan alabileceğim akvaryum ekipmanlarını yazarmısınız . 
ve 30 - 35 lt lik akvaryum istiyorum bunun temizlemesi nasıl olucak kalkıpta banyoya götürecek değiliz nasıl temizliyeceğiz onu bide onların malzemelerini yazarmısınız teşekkürler bu arada balığın yanına 3 arkadaş alıcağım 4 tane olcaklar balığı akvaryuma nasıl koyucağım onuda yazarmısınız. Teşekkürler

Balığın akvaryuma alışması açısından poşetle akvaryuma bırakıp 15 20 dk bekleyip poşeti açmalımıyım öylemi yapıcam yoksda başka türlümü ve bide akvaryum temizleme malzemelerini yazarmısnız petsopdan temin edilebicek ?

Cvp: Japon Balığı Yardım ?

Japonlarda balık başına 20 litre düşer, yani 4 tane balığı beslemeniz için 80 litre akvaryuma sahip olmanız gerekir. Yapısı gereği kirli bir balıktır. 30-35 litrede bakteri kültürünü oluşturamazsınız, su çabuk kirlenecek, filtre çabuk tıkanacak ve yosunlanmalar oalcaktır. Sürekli su değişimleri vs. derken ani ısı değişiklikleri olacak ve balıklar strese girecek sonunda bir bir balıkları kaybedeceksiniz.

Madem 300 tl bütçe var güzel geniş hacimli bir akvaryum yaptırılır(4 balık ise 80-100 lt hacimli), kalan paraya dış-iç filtre ve ısıtıcı alınır. (camcıdan yaptırılırsa çok ucuza gelir, ölçü için üstatlar bilgi verecektir.

4 tane balığa Sunsun 603b dış filtre yeterli olacaktır. (ekstra dış filtre malzemeleri ile 'seramik, karbon vs.')

Venusaqua'nın uygun modelde bir iç filtresi alınabilir. (Hava kabarcığını çok iyi veriyor)

Isıtıcı riskli bir ekipman olduğu için 1 kere verilip sağlam birşey alınabilir. Tetra proline 50w olabilir (50-60 tl civarı)

Cvp: Japon Balığı Yardım ?

Hmm Camcıda Özel Yapım OLduğunu Düşündüğüm İçin Daha Pahalıya Gelir diye Düşünüyorum .. Pekiya akvaryumun temizliği nasıl olcak ?

Geri