Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Johnnie ve Lilly

Kapluştron

SKF Delisi
Merhaba arkadaşlar
Benim yaramazlar büyümeye devam ediyor bende herhangi bir sorun var mı diye sormak istedim. Şimdiden hepinize yorumlarınız ve ilginiz için teşekkürler :)

Lilly - 9,5 cm 1 yaşında Cinsiyeti hakkında bir netlik var mı acaba ?

mailto:/213kdn8.jpg

mailto:/30nalft.jpg

mailto:/25jifcj.jpg

Johnnie - 10 cm 1 yaşında

mailto:/pacxw.jpg

mailto:/246j428.jpg

Johnnie fotoğraf çekerken cinsel organını cıkardı bunun nedeni nedir acaba bir problem yoktur değil mi?

mailto:/2vugeah.jpg

mailto:/2v8phg0.jpg

Çekmeyin biz sadece arkadaşız :) :) :)

mailto:/2vj1ifb.jpg

Lily dişi gibi duruyor. İsmi isabetli olmuş :). Bazen küçükken verilen isimler cinsiyetle örtüşmüyor ileride. Kuyruk ufak tırnaklar kısa ve kloak içeride gibi duruyor. Kızınızın sağlıklı ve uzun bir ömrü olsun.

Teşekkür ederim isimler aralarında baya bir değisti son olarak johnnie erkek cıkınca tekrar degistirdim şimdi son karar icin lilly i bekliyorum :)

Cvp: Johnnie ve Lilly

Gayet sağlıklı görünüyorlar mango kökü mevcutmu akvaryumda ?

Üstteki büyük ihtimal dişi olacak, 11 cm olunca tekrar görelim derim. Diğeri zaten erkek olduğunu ispatlamış Duygu :)
Sağlıklı uzun ömürler ikisinede.

evet bildiğin gözüme soktu :) ama neden elime alınca böyle bişey yaptı korrktugu içinmi?

lily'nin kuyruğunda kopukluk var mı ? yaşları 1 yaştan biraz daha büyük olabilir. 1.5 gibi. erkek cinsel organı idrar veya dışkılama durumunda tetiklemeyle ve baskıya bağlı çıkarır. bu dönemler bu durum yaşanır sorun yok.

Eğer eline aldığında o bölgeye değdiysen çıkarmış olabilir, detaya girmiyorum. Birde korku olmasa da hoşuna gitmeyen bir durum olduğu için yapmış olabilir.

Evet biraz daha büyükler ama kusuratı yazmadım. Sanırım fotograflarını cekmemden hoşlanmadıgi icin yaptı. Kopukluk yok sanırım ama tekrar bi kontrol ediyorum şimdi.

Şimdi gördüm sanırım johnnie lillynin kuyruğunu ısırmış daha önce hiç böyle bişey yaşamamıştık hatta kavga bile etmediler

o zaman cinsiyetini ön tırnaklarından bakarak anlarsın. özellikle yüzük ve orta parmak diğerlerine göre fark edilecek biçimde uzar. kuyruk farklı gözüktüğü için dişi olabilir mi diye düşündüm ama koptuğu belli olduğuna göre durum ortada seyrediyor.

cinsel gelişim sürecinde bir miktar agresiflik gözlenebilir.

Hayir kopmamış cem abi sadece kızarıklık var kan toplamış gibi zaten johnnie birkaç haftadır el titretiyor ama lilly kacıyor cinsiyeti belli olmadığı zamanlarda lilly johnnie ye yapmaya calışıyodu yani johnnie ona baksa yapacak ama bi turlü dikkatini cekmeyi başaramıyordu :)

o hareketler doğal iş aşırı noktaya gitmediği yani saldırı olmadığı sürece sorun yok. benimkilerde yapar arada enerjilerini boşaltıp rahata ererler.

tamam o zaman bende korktum tam artık birbirlerine tamamen alıştılar derken :) teşekkür ederim

Kuyruk ısırması hoş değildir. Bu sıralar iyi gözlemle Duygu.

tamam abi yakın takıpteyim lily tedirgin değil ama gayet rahat bu iyi bişey sanırım herhangi bişey olursa hemen yazarım teşekkür ederim

Tedirgin değil ve stres yoksa şimdilik umursamamıştır. Bilinçli saldırı artarsa ve karşılık vermezse strese girer. Ufak bir anlaşmazlık diyip geçelim şimdilik. Gözlemlerinde sorun yaşamadıklarını farkedince seninde için rahatlar.

Bugun takip ederken birden johnnie deli gibi çırpınmaya başladı kendi kendine baktım cinsel organını cıkarmıştı ama o kadar cok çırpındı kı korktum açıkcası sonra sakinlesti kuru alana cıkıp guneslendi anlayamadım

Genelde cinsel gelişimde böyle garip hareketler olmaz ama hayvan içeri alırken bir terslik olduysa panik mi oldu acaba.

bir yere çarpıp canı yandığı için olmuş olabilir. bitki yapraklarına sürtündüyse.

Geri