Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabız mı?

zeyyy

Bronz 3 Üye
Merhaba
Kaplumbağlarım 3 gündür dışkılama yapmadılar.Davranışları normal,düzenli yemeklerini de yiyorlar.Acaba kabız mı oldular?

Cvp: Kabız mı?

hayvanınızın boyu büyükse eğerki daha gelmemiş olabilir ama küçükse kabızlık olabilir ..

Kaplumbağalarım 4 cm.Ne yapmam gerek?

yediği şeylerde kabız yapmış olabilir eğer bulabiliyorsanız karadindiba otu bulun kafası boyunda verin inanın bana aynı gün yada ertesi gün dışkılama yapıcaktır..

[url=mailto:/DMl9M1][img]mailto:/DMl9M1.jpg[/url][/img]bu ottan bul tatlı olanından sakın 1 cm bile büyük verme ciddi boyutta ishal olur hayvan ve bu sefer ciddi sonuçtar ortaya çıkar..ve taze bul bulabiliyosan benim aklıma gelen bu

Akvaryum suyunun sıcaklığı,verilen yemler ve kullanılan taban malzemesi nedir ?

Suyun sıcaklığının uygun aralıkta olmaması metabolik faaliyetlerin yavaşlamasına sebebiyet verir.Bu durumda verilen kuru yemler ve kullanılan taban malzemesinde yutacağı katı şeyler kabızlığa sebebiyet verebilir.

Bir miktar ıspanak verilmesiyle birlikte 33-35°C'de banyo yaptırılması fayda sağlar.

1 yeme 1-2 damla zeytinyagi damlatip verin.

alisarp zeytinyağı kaplumbağalarda işe yarıyor mu?

Teşekkürler :)
Akvaryum suyunun ısısı 28C.Sera I,P ve mineral yem kullanıyorum.

yavrular ot yemezler. su sıcaklığı iyi bolca yüzmeleri bağırsaklarına hareket getirir. dışkıları yiyor olabilir. tozlaşmış artıklar görüyorsan dışkılama yapmıştır. kabızlığın ileri safhadaki belirtileri iştah kaybı ve hareketlerde yavaşlama buna bağlı taban veya kuru alanda normalden fazla hareketsiz durmadır.

bunlarla karşılaşırsan vereceğin ilk yeme bir damla zeytinyağı damlatıp elden ver. suya bulaşmasın.

Akvaryumda tozlaşmış atık kalıntıları yok.Şimdilik hareketliler problem gözükmüyor.Biraz daha gözlemleyeceğim.Teşekkürler :)

Geri