Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kablo ısıtıcı?

ugur_ben

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
bazı sitelerde kablo ısıtıcı gördüm zemine ızgara şeklinde döşeniyor ama gördüğüm bu sitelerde örnek olarak hep kayaların altına falan döşemişler sürüngenler için, biz bunu suyu ısıtmak için kullanamıyor muyuz?

Yani demek istediğim benim baya geniş kare şeklinde 60x60 artık adı neyse teraryum mu akvaryum mu ondan var işte, bunun zeminine taşların altına döşesem diyorum ısıtıcının görüntü kirliliğinden de kurtulmuş olurum?

Olmaz mı? Bu kablo sadece kuru alan ısıtmak için mi nedir? Fonksiyonunu tam anlayamadım?

Bir diğer sorum bu akvaryumu ben eminönünden aldım, hatta cam mı diye sorduk ama eve geldiğimde baktık ki vurunca cam gibi değil çıkardığı ses, mika gibi birşey sanki... Bunun zararı olur mu?

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Kablo genelde karada yaşayan sürüngenlerin teraryumlarında kullanılıyor.Siz su içinde kullanılabilen ısıtıcılardan kullanmalısınız.

Akvaryumunuz konusunda bir fikrim yok.Ama ısıtıcı tarafından erimediği sürece plastikse de sorun olmaz.

Kuru alanınızı ısıtmak için http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=Green%20Life%20E27%20K%C4%B1ska%C3%A7l%C4%B1%20Masa%20Lambas%C4%B1 lambayı kullanabilirsiniz.Kıskacı sağlam ve kenar çerçevesi varsa da kullanılabilir.

Geri