Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Hareketsizleşti

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
İyi günler. Su kaplumbağamda normalde iç filtreyi şelale aparatını takmadan çalıştırıyordum ve baya hareketliydi. Şelale aparatını taktıktan sonra hareketsizleşmeye başladı.

Filtre yüksek sirkülasyon yapıp hayvanı savuruyorsa hayvan o bölgeden uzak durur.

Ucunu cama doğru çevir. Cama çarpınca şiddeti azalır.

Filtre yüksek sirkülasyon yapıp hayvanı savuruyorsa hayvan o bölgeden uzak durur.

Ucunu cama doğru çevir. Cama çarpınca şiddeti azalır.
şelale aparatı çok savurmuyor. zaten cama doğru çevrili. ama şelale aparatı takmadan önce daha çok hareketliydi yani

Belki korkuyor olabilir yada üşütmüş olabilir.

Belki korkuyor olabilir yada üşütmüş olabilir.
su ısıtıcısı 28 dereceye ayarlı + olarak sürekli kontrol ediyorum cam termometre ile. ısıtıcı lambamda var. kuru alan sıcaklığı da 32 derece yani herşeyi tam nasıl üşütmüş olabiliyor ki?

Ayrıca şelale aparatını takmadan önce hareketliydi taktıktan sonra hareketsizleşmeye başladı yani bu olay yarım saat içinde oldu.

Sök bakalım tepkisi ne olacak. Belki tehdit olarak görmüş olabilir.

Su dışında kabuğun net bir resmini çek bakayım.

49D4ABA2-EE9A-4A55-855F-734390E40A0A.jpeg

O kabuğundaki siyah çizgiler nedir. Ayrıca kabuğunu ellediğimde çok hafif yumuşak gibiydi ama çok yumuşak değildi yani normal midir bilemedim.

Son düzenleme:
Bu şekilde.

Ekli dosyalar

• 0AFF1D4F-60D5-41AF-8C6A-C6BD6066F642.jpeg
    0AFF1D4F-60D5-41AF-8C6A-C6BD6066F642.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 9
.

Ekli dosyalar

• 1514681E-C636-4E4C-A945-631BD751C859.jpeg
    1514681E-C636-4E4C-A945-631BD751C859.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 7
Hayvanın kabuğu gayet güzel sorun yok.

Ara çizgiler hayvan büyüdükçe genişler. Yetişkin hale geldiğinde kapanır.

Geri