Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğu piramit şeklinde gibi sizce hasta mı ?

oscar

Bronz 1 Üye
arkadaşlar bana sanki kaplumbağamın kabuğu piramit şeklinde geldi diğeri ise normal kabuğu var sizce ne yapabilirim bir sorunu varmı

Cvp: piramit

Obezite olma riskide vardır belki, resim yollama imkanınız varsa daha sağlıklı yorum yapılabilir

yigitgurdal' Alıntı:
sorun yok.cinsiyeti ile alakalı.benim erkeğinde kabuğu da piramit şeklinde

Yanlış bilgi vermeyin. Cinsiyetle alakası yok. Yavru kaplumbağalarda üst kabukta hafif piramit normal bir durum.

tamam normal bi durumsa sorun yok :smile:

ben öyle duymuştum.yanlışsa pardon.benim kaplımbagam 12 yaşında bi sorunu varmıdır peki bayaga üçgen şeklinde çünkü

Yiğit bey, üçgen olmasının sebebi fazla proteinden. Fotoğraf eklerseniz kabuk deformasyonumu belli olur. 1 yaşından sonra %90 otçul %10 proteinsel beslediyseniz sorun yok ama proteine devam ettiyseniz sorun vardır

Yavruluk döneminde daha doğrusu büyürken kaplumbağanın üst kısmı biraz sivrileşebiliyor.Ancak bu geçici olmak zorunda.Eğer kabuk yanlarında yukarıya dönme varsa ve bu piramitleşme fazla ise acil bir diyet programına geçilmeli.
Piramitleşmenin geri dönüşü olmasa da ilerlemesi durdurulabilir.

Kesin konuşmak için fotoğraf şart.

Bu endişelendiğim erkek kaplumbağam.mailto:/sec7xh.jpg
mailto:/2ns2w4y.jpg

Buda dişi kaplumbağam.onunda bir sorunu varmı diye merak ettim.mailto:/16ljlgo.jpg
mailto:/2vja8f5.jpg

Erkek dediğiniz kaplumbağanın kabuğunda ciddi bir deformasyon var :(
12 yaşında mı bu kapluşlar şimdi?
Nasıl besliyorsunuz?

hadi ya.erkek 12 yaşında dişi tahminimce 5 falan tam bilmiyorum ben almıştım.banada tahmin söylendi

ben normal sarı kapsül ve haftada 2 kez de karidesle besliyorum.çok nadir de marul veriyorum

Geri