Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğu yumuşamış bende damla sıktım

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kabuşumu elime aldım ve alt kabuğu ile üst kabuğu biraz yumuşamış bende üstüne D vitamini sıktık (kabuk sertleştiricisi) koyduğum kuru yerde ne kadar bekletecem veya suya gerimi koyiyim yoksa yaptığım şey doğrumu. Tepsesinede ısı verici lamba koydum.

İlk önce kabuk sertleştirici d vitamini demek değildir.Kabuk sertleşmesi için bence bu yöntemi kullanmayın.Eğer yine de sürdüyseniz kuru bir yere koyun biraz beklesin sonra kabuğunu suyla temizleyip suya koyun.
Kabuk sertleştirici yerine mürekkep balığı kemiğini kullanabilirsiniz veya haşlanmış yumurtanın beyazını yedirebilirsiniz.

Kurusun biraz beklesin kuru alanda.Sonra ılık suyla o kabuk sertleştirici gözlerine değmeden yıkayın ve suya bırakın.

Yok sıktığım dedim bi iki damla koydum sonra elimle yaydım ama dediklerinizi yaptım. Teşekkürler.

Mürekkep balığı kemiğini toz haline getirerek vereceğin yemin üzerine serperek kaplumbağana verebilsin.

Kalsiyum olduğu içinmi bide biraz durgun ona enerji verici veya hastasysa yapa bileceğim bişey varmı?

Evet içinde kalsiyum olduğu için kullanabilirsiniz.Eğer bir hastalıktan şüpheleniyorsanız hastalık bölümüne bakınız.

Şüphelenme derken belirtiler yok yorgun gibi bide alt kabuğununda bi ayruma vargi ortadan ayrılma derken tırnağımı soksam açarım oda heralde kabuğu yumaşadığı içindir.

Kabuk değişimlerinde de bu bahsettiğiniz görüntü ortaya çıkabiliyor.

Kuru alanda güneşlenmesi için u v lamban var mı kabuğu yumuşak demişsin ya

Geri