Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabugu yumusuyor

aylin35

Bronz 5 Üye
kabugunun orta kismi haric kenarlari incelmis gibi yumusak onceden boyle degildi yemesinde bi problem yok fazlasiyla istahli hareketleri normal bi vitamin kullaniyorum yemine ve suyuna bi kac damla sadece vitamin baya karisik bisey icinde bir cok vitamin var nasil duzelir kabugu bi hastalik belirtisimi olumcul olabilirmi :( bu arada haftada bir yumusak dis fircasiyla kabugunu fircaliyorum

bu arada kaplumbagam yavru 1 aydir benimle

bu arada kaplumbagam yavru 1 aydir benimle

Cvp: kabugu yumusuyor

Kabuğa koruyucu jel sürmüyorsunuz değil mi? UVB lambanız var mı? Kuru alan ısınız ideal mi?

Kaplumbağalar dogal ortamlarında hazır bir jelle yada yararlı ışınlarla karşılaşmıyolar.kaplumbağanı görmeden şu yorumu yapabilirim.büyümeden kaplumbağaların kabuklarını sakın fırçalama,fazla onunla oynama kendi haline bırak yemini ver sıcak tut bunlar yeterli olacaktır.buyudukten sonra zevkine gore gerekenleri yaparsın.2 sene sabret

yigitgurdal' Alıntı:
Kaplumbağalar dogal ortamlarında hazır bir jelle yada yararlı ışınlarla karşılaşmıyolar.kaplumbağanı görmeden şu yorumu yapabilirim.büyümeden kaplumbağaların kabuklarını sakın fırçalama,fazla onunla oynama kendi haline bırak yemini ver sıcak tut bunlar yeterli olacaktır.buyudukten sonra zevkine gore gerekenleri yaparsın.2 sene sabret

Jel konusuna katılıyorum. Koruyucu jel zararlıdır. Bahsedilen durum bunun etkileri arasında. Eğer bu uygulama varsa hemen geri adım atılmalı. Sorunun kaynağına gitmek için bu sorular önemli.

Ancak doğal ortamda yararlı ışınlarla karşılaşmamaları söz konusu olamaz. Buna en net ve kaplumbağalara uygun örnek Güneş.

Haklısın onu eklemeyi unutuk güneş gören bir yere koymanda şart

Cam arkasından gereken uvb ışınları geçmez. Boşa yosun oluşumu.

balkonda duzenli guneslendiriyorum lambada var kuru alanida sicak

Kalsiyum ve vitamin takviyesi yapıyor musunuz? Özellikle şu aşamada kalsiyum önemli. Mürekkep balığı kemiği verebilirsiniz.

Geri