Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın dışkısı neden böyle

Emre.07

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamın az önce suyunu degistirdim ve aradan 5 dk geçtikten sonra suyunda rengi açık küçük küçük şeyler farkettim neredeyse 8-9 senedir ben bakıyorum ilk defa böyle biseyle karsılastım sebebi nedir acaba lütfen cevaplar mısınız

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 26
Dışkı değil hayvan yemi kusmuş. Raffy P mi yem.

Aşırı verdiyseniz karnında şişip hazımsızlık yapar. Mecburen kusar. Kustuklarını da bir daha yiyorlar. Bunları görememiş demekki.

Dışkı değil hayvan yemi kusmuş. Raffy P mi yem.

Aşırı verdiyseniz karnında şişip hazımsızlık yapar. Mecburen kusar. Kustuklarını da bir daha yiyorlar. Bunları görememiş demekki.
2 ay önce veterinere götürmüştük oda protein eksikliği var protein alması lazım tavukla etle besleyin demisti yaklaşık iki aydır sadece tavuk kıyma vs. şeyler veriyorum yem vermiyorum

Kaplumbağamın az önce suyunu degistirdim ve aradan 5 dk geçtikten sonra suyunda rengi açık küçük küçük şeyler farkettim neredeyse 8-9 senedir ben bakıyorum ilk defa böyle biseyle karsılastım sebebi nedir acaba lütfen cevaplar mısınız
Kuru karides ve kuru balık da protein bakımından zengin. Onları daha iştahlı ve rahat yiyorlar.. çok fazla olmamak kaydıyla bunlarla destekleyebilirsiniz..

Hayvana ne kadar tavuk veriyorsunuz tek öğünde?

Hayvan ölçü üstü aşırı yerse hazımsızlık yapar ve karnında şişer. Bunun sonucu olarak ya silis kum yer yada aşırı yeme kaynaklı kusup çıkarır.

8 cm kabuk boyu altındaki hayvanlara öğün başı kafasının yarısı kadar; 8 cm üstündeki hayvanlara günde tek öğün kafa hacmi kadar veririz. Aşırısında, bu durum yanında hayvan obez olur.

Hayvan ölçü üstü aşırı yerse hazımsızlık yapar ve karnında şişer. Bunun sonucu olarak ya silis kum yer yada aşırı yeme kaynaklı kusup çıkarır.

8 cm kabuk boyu altındaki hayvanlara öğün başı kafasının yarısı kadar; 8 cm üstündeki hayvanlara günde tek öğün kafa hacmi kadar veririz. Aşırısında, bu durum yanında hayvan obez olur.
kafasının birazıda içerde

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
Çiğ olarak hiçbir şey vermeyin. Parazit yapar. 10 dakika kaynatın. Yutacağı boyutta dilimleyin. Soğutup verin.

Çiğ olarak hiçbir şey vermeyin. Parazit yapar. 10 dakika kaynatın. Yutacağı boyutta dilimleyin. Soğutup verin.
son zamanlarda kaplumbağamın hem vücudundan sarkıyo hemde suyunda var bu beyaz şeyler nedir acaba

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 9
Eski deriler. İç filtre bunları çeker. Dip sifonu ile de alınabilir.

Geri