Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğun rengi sarılaştı

velet

Yeni Üye
kaplumbağam 2-3 gündür doğru dürüst bir şey yemiyor, bir durgunluk da var. İlk başta akciğer enfeksiyonu olduğunu düşündüm ama belirti olarak kabuğun renk değiştirmesi yok. şuan kabuğun rengi yeşil değil sarımsı-açık yeşil. bir ara kahverengi gibiydi geçti şimdi. O dönem yemesinde falan da sorun yoktu zaten. Bir de sanki derisinin rengi bile soldu gibi geliyor bana ama emin değilim. Sorunu nedir?

Su ısısı 28 derece sabit mi? Deri değiştiriyorsa rengi soluklaşabilir derisinin. Büyüme ile kabuk rengi de değişebilir. Fotoğraf koyarsanız daha iyi yorum yapabiliriz.

Kabuğun sarılaşması ve saydamlaşması genelde kabuk değşimine işaret.Ama kabuk değişimi yem yemesini etkilemez.Kaplumbağalar büyüdükçe kabuk renkleri farklılaşabiliyor.

ben mesajı gönderdikten sonra velet'in rengi düzelmeye başladı. Ben de biraz bekleyip duruma göre cevap yazayım istedim. Şuan renk olarak bi problemi olmadığı için fotoğraf koymuyorum ama sorunları bitmiş değil malesef:/ dün ona akvaryum aldım hastalanmasın diye ama geç kalmışım sanırım. Çünkü ağzından nefes alıp veriyor. Sadece bu durum akciğer enfeksiyonu olduğu anlamına gelir mi? Çünkü dünden beri iştahı da yerinde eskisi gibi az yemiyor.

kaplumbağamın akciğer enfeksiyonuna yakalandığı kesinleşti bütün belirtiler ortaya çıkıyor yavaş yavaş:/ bugün yardım almak için bir veteriner kliniğine gittim ama kaplumbağalarla ilgilenmediklerini söylediler. ben de forumdan okuduğum kadarıyla eczaneden monodoks alıp geldim kendi başımın çaresine bakarım diye ama anlamadığım bir şey var sabah kapsülün yarısı akşam diğer yarısı konacak deniliyor.bir yandan da 12 saat temiz suda, 12 saat ilaçlı suda dursun deniliyor.peki tam olarak doğrusu nedir?tedavi süresince ilaçlı suda durması mı?eğer bi fikriniz varsa yardım ederseniz sevinirim çünkü bu akşam mutlaka tedaviye başlamalıyım ve bunu bilmeden yapmak istemiyorum:/

ilaç konusunda pek bir bilgim yok fakat bir sorum olacak,ısıtıcı kullanıyormusunuz?

Geri