Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğunu Her Gün Fırçalamam Doğru mu?

tosba

Bronz 5 Üye
kaplumbağamı her gün diş fırçası ile temizliyorum ama sanırım bu ondan kaçıyor ve hoşuna gitmedi yanlış mı yapıyorum :(

RE: fırça

Haftada 2 kere yapin hatta kuru alana cikiyorsa hic yapmayin

Cvp: fırça

kuru alana sıkça çkıyor ama ben kirlendiğini düşünüyorum ...

Cvp: Kabuğunu Her Gün Fırçalamam Doğru mu?

Kirlensin işte :D Biriktir azcık sonra temizlersin :D

benimkileri fırçalıyorum hiçde rahatsız olmuyorlar.Fazla bastırırsan kabuk içinde basınç yaratır ve iç organlarına zararverebilirsin.çok hafifçe fırçalamalısın ve fırça ucları sert olmamalıdır ayriyetten kaplumbağanın ten kısmına değdirmemelisin.

valla ben 3 4 haftadır fırçalamadım ama kabuğunu sudan çıkarıp kontrol ediyorum kaygansı bir yapı olursa fırçalıyorum şu ana kadar 1 2 kere oldu bence her hafta fırçalamak gereksiz kaplumbağaları çok strese sokuyor.Bence kontrol edin kaygan yapı oluşunca fırçalayın derim.

Teşekkürler :)

bende hergun fırcalıyorum bu sıtede okudugum her seyı her gun olarak algılamısım sanırım :))
dvıt ıde her gun verıyordum haftada 1 2 kereymıs :)
fırcalamayıda hergun yapıyordum ama benımkı fazla rahatsız olmuyor cekıyor ayaklarını kollarını :)) bende tertemız yapıyorum

Geri