Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru Sukaplumbağası

Batun

Bronz 4 Üye
Merhaba, yavru kaplumbağam ile zor günleri verdiğiniz tavsiyelerle aştık. Şuan çok sağlıklı, yemi daha suya değmeden yutuyor. Ancak ona gerekli akvaryum ortamını sağlayamadım. İzmirde olup akvaryum da bakabilecek bir kişiye vermek istiyorum çünkü bu şekilde yaşaması ona eziyet diye düşünüyorum. Bu konuda destek olur musunuz teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_8991.jpeg
    IMG_8991.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 11
Kaplumbagasina bakamayinca nehre ormana atan tiplerden olmamaniz guzel birsey. umarim en yakin zamanda iyi bir yuvaya sahip olur.

bu arada biliyormusunuz bilmem kaplumbagananız dişi

Sahiplendirme bölümünde konu açın.

Kabuk boyu ve bulunduğunuz ilçeyi belirtin.

Kemal tunca bulvarında karşılıklı akvaryumcular var. Oradan hesaplı akvaryum bulabilirsiniz.

Bu vitamin mi kabuk jeli mi? Jel ise kullanmayın o zararlı.

Sahiplendirme bölümünde konu açın.

Kabuk boyu ve bulunduğunuz ilçeyi belirtin.

Kemal tunca bulvarında karşılıklı akvaryumcular var. Oradan hesaplı akvaryum bulabilirsiniz.
Zaten gönülsüzüm vermek için, çenesinde yara vardı batikon ve gentagut kullandım günlerce yemedi vitaminle besledim sonra alt çenesi ön kısmı ayrılmaya başladı artık ölmesini beklemeye başlamıştım. Çenesinin ön kısmı koptu. Sonra azar azar yemeye başladı ve normale döndü. Çeneside kapanıyor gün geçtikçe. Zaten ısı lambasını hep çalıştırıyorum. Çok şükür keyfi yerinde şuan.

Zamanla plakalar atıldıkça pigmentli doku ortaya çıkar. Büyüdükçe rengi değişiyor siyahlaşma başlıyor. Altbağadaki desenler kayboluyor. Haki renk ya devam ediyor ya kahverengiye ya griye yada maviye çalan griye dönebiliyor.

Çene bölgesinin resmini atar mısınız bakayım ne durumda.

Devit önermiş miydim?

Zamanla plakalar atıldıkça pigmentli doku ortaya çıkar. Büyüdükçe rengi değişiyor siyahlaşma başlıyor. Altbağadaki desenler kayboluyor. Haki renk ya devam ediyor ya kahverengiye ya griye yada maviye çalan griye dönebiliyor.

Çene bölgesinin resmini atar mısınız bakayım ne durumda.

Devit önermiş miydim?
Aşağıda yolluyorum

Ekli dosyalar

• IMG_9065.jpeg
    IMG_9065.jpeg
    907.3 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_9064.jpeg
    IMG_9064.jpeg
    928.6 KB · Görüntüleme: 15
Tırnaklar eğer erkekse bazılarında 9 cm kabuk boyunu geçince uzamaya başlar diğerlerinde 10 cm kabuk boyuna geldiğinde dişilerde 11 cm kabuk boyuna geldiğinde hala kısa ise dişi olduğu netlik kazanır.

Resim net değil ama gaga ucu kıkırdak yapı tam düzelmemiş. Bu yüzden ısırmada zorlanabilir. Stick yemleri yutabileceği boyutta ufaltın.

Tırnaklar eğer erkekse bazılarında 9 cm kabuk boyunu geçince uzamaya başlar diğerlerinde 10 cm kabuk boyuna geldiğinde dişilerde 11 cm kabuk boyuna geldiğinde hala kısa ise dişi olduğu netlik kazanır.

Resim net değil ama gaga ucu kıkırdak yapı tam düzelmemiş. Bu yüzden ısırmada zorlanabilir. Stick yemleri yutabileceği boyutta ufaltın.
Gaga ucu zamanla kendini yeniler mi? Bunun için kullanmam gereken bir ilaç var mı?

Sürüngenlerin iyileşme özelliği bize göre daha iyidir. Eski haline döner diye umuyorum. Hayvan büyüme çağında ufak daha.

10 günde bir 1 damla devit uygulayın. Fazla vermeyelim hayvan ufak dokunabilir. 3 ay devam edin sonra bakalım.

Geri