Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukdaki siyah leke

gazoz

Bordo Bereli
Benim akciğer enfeksyonu kapan kaplumbağamda bi siyahlık fark ettim çok belirgin değildi en basında ama simdi baya belirginleşti fotoğraf koymaya çalıştım umarım bu konuda tecrübeli arkadaslar vardır... Lütfen yardım edin, kötü bişeydir diye korkuyorum.Akciğer enf. olduğu için o tarafa doğru yan yan yüzüyor. Onadron simple göz ve kulak enf. için olanından günde 2 kere yemine damlatıp veriyorum hapşurması azaldı , pembeleşmesi yok oldu ve biraz hareketlendi ama halen yan yüzüyor , halsiz ne yapmamı önerirsiniz?
mailto:/24bvnsj.jpg

Cvp: Kabukdaki siyah leke

Bir yere vurma çarpma ya da akvaryum içinde bir yerde sıkışıp kendini kurtarmak için zorlama gibi bir durum olmuş olabilir mi? Kabukta siyahlaşma kabuk nekrozu şeklinde açıklanıyor. Sebebi bir travma, mantar enfeksiyonu ya da mineral eksikliği olabilir. İmkanınız varsa bir veterinerin görmesi daha doğru olur.

tubidik' Alıntı:
Bir yere vurma çarpma ya da akvaryum içinde bir yerde sıkışıp kendini kurtarmak için zorlama gibi bir durum olmuş olabilir mi? Kabukta siyahlaşma kabuk nekrozu şeklinde açıklanıyor. Sebebi bir travma, mantar enfeksiyonu ya da mineral eksikliği olabilir. İmkanınız varsa bir veterinerin görmesi daha doğru olur.

veterinere götürme imkanım yok ama biyere sıkıştığını sanmıyorum sıkışacak bir yeri yok çünkü...
mineral eksikliğiyse ne yapmalıyım??

Vitamin-mineral yani Dvit, Avit, kalsiyum takviyesi yapılmalı öncelikle. Kullandığınız kaplumbağa vitamini var mı? Diğer kaplumbağanızda da benzer bir siyahlaşma var mı?

diğer kaplumbağada mantar gibi bişey gözüme çarptı onunda fotoğrafını koyuyorum vitamin olara deep fix kullanıyorum. Gerçi 3 hafta önce vitaminimiz bitti ve pet shopa 1 hafta sonra gelecek diye alamadım ...
http://b1109.hizliresim.com/11/9/28/12618.jpg

Petshoptan vitaminle beraber mürekkep balığı kemiği de alın. Diğer kapluşunuzun kabuğundaki beyazlık kabuktan daha yumuşak ve kokuyor mu? Fotoğraftan çok mantara benzetemedim ben. Değildir de diyemem tabii. İsterseniz ikisi için de kabuğuna gelecek şekilde kaya tuzu banyosu yaptırın bir kaç gün.

tuzlu su banyosu yaptırıp sonuçlarını bize söyleyin..geçmiş olsun şimdiden ..

deniycem teşekkürler

çok üzüldüm umarım birşeyi yoktur kapluşlar bizim için çok değerli :(

evet aslı hanım katılıyorum bu arada tuzlu su banyosunu denedim ama hiç faydası olmadı baska oneriniz yok mu acaba?

Geri