Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sanırım salmonella kaptım

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
2 gündür ateşim çıkıyor ve kafam ağrıyor. Sanırım salmonella kaptım.
Öğlen ve akşamları birşeyim olmuyor ama gece ve sabah ateşim çıkıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sağlık ocağına gittim muayene oldum ayrıca kaplumbağa beslediğimi de belirttim kan verdim sonuçlar yarın belli olacak bakalım salmonella mıymış

Geçmiş olsun. Bağışıklık iyiyse mide asidi o bakteriyi öldürür. Olduysada bol su içip 7 günde atlatırsınız. Elektrolit için oral rehidrosyon sıvılar var eczanede onları tüketin ishal için. Farklı bir hastalığınız varsa doltora söyleyin o duruma göre antibiyotik yazar.

Geçmiş olsun. Bağışıklık iyiyse mide asidi o bakteriyi öldürür. Olduysada bol su içip 7 günde atlatırsınız. Elektrolit için oral rehidrosyon sıvılar var eczanede onları tüketin ishal için. Farklı bir hastalığınız varsa doltora söyleyin o duruma göre antibiyotik yazar.
Sağolun garip tarafı da sadece ateş var ishal falan yok

Geçmiş olsun. Bol su tüket sıvı al. Salmonellada gün boyu ateş olur ishal olur. Bu başka birşey olabilir.

Benim hayvan da inat etti illaha da paspası koparıcam diye iki saattir uğraşıyor. Pes de etmiyor sıpa 😂

Geri