Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukta kızarıklık

toprak2817

Bronz 3 Üye
Merhaba,son bir kaç gündür yetişkin kaplumbağamın alt kabuğunda küçük bir kızarıklık fark ettim ama tam olarak neden kaynaklandığını anlayamadım.
Her sabah hiç aksatmadan aynı saatte yem veriyorum ve yem vermeden önce aşırı derece de hareketli oluyor bir çok kez kuru alana çıkıp suya atlıyor yem verene kadar.Suda da yine çok hızlı hareket ediyor.Acaba bundan kaynaklı bir çarpma durumu olabilir mi diye düşündüm ama yine de sormak istedim.Acaba ne olabilir?
https://imgyukle.com/i/xE7ife

Hayvan bir yere sürtmüş. Genelde bu tip oluşumlar panik atak hallerinde özellikle kuru alandan suya kaçarken gayri ihtiyari bir yere çarptığında oluşur. Yada akvaryumdan atladığında. Düzelir, darbeden kaynaklı kemik içi kılcal damar ezilmesine bağlı kan oturmuş.

Geri