Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu yemden nekadar verecem

bunasilyemla

Yeni Üye
Ya ben bu dajana harbivore mini sticks isimli yemi aldim ama pirinctwn bile kucukler resimde cay kasiginda gosterdim ne kadar vermem lazim bir cay kasigi olurmu kaplumbagamin kabuk boyu 9-10cm felan

bu yem

Ekli dosyalar

• 20230828_133953.jpg
    20230828_133953.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 15
Hayvan kara kaplumbağası mı?

Bu kara kaplumbağası yemi. Haftada bir öğün verebilirsiniz. Bitirince almayın.

Alacağınız yemler;
-tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemlerin birisi
-dajana gammarus sticks
-tropical biorept W yemi.

Bu üç çeşit ile devam edin.

Ama pakette kara kaplumbagasi degil kirmizi yanakli su kaplumbagasi resimleri var

Herbivor yemler bitkisel yemdir. Bunlar kara kaplumbağası yemidir. Yetişkin su kaplumbağalarında bitkisel yemi ek yem niyetine çeşit olarak haftada bir veriyoruz. Bu bitkiselde sera vital yem biraz daha öne çıkıyor. Bunu diğer herbivorlara göre daha fazla seviyorlar demeyim tercih ediyorlar.

Hayvan yemeyebilir.

Diğer yemler gelene kadar haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası verin. Ana öğünleri proteindir.

Atakan petshopta nispeten ucuzdur oraya bakın.

Kıyma parçasını küçük cezvede az bir suda birkaç dakika haşlayıp soğutup verin.

Yalnız süreyi uzatmayın kıymaya alışırsa yem yemez. Bu seferde aç bırakma yöntemi ile yeme zorlamak gerekir.

Geri